'Cimri' Seyirciyle Buluşuyor

‘CİMRİ’ OYUNU SEZONUN İLK GÖSTERİMİ İLE BELEDİYE SANAT MERKEZİNDE

Batman Belediyesi, yeni mevsimde sanatın farklı alanlarında ortaya çıkarılan yerel çalışmaları Batmanlılarla buluşturmaya devam ediyor. Sezonun ilk tiyatro oyunu ‘Cimri’ iki farklı gösterim tarihi ile tiyatro severlerin karşısına çıkıyor.

 

Batman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından programlanan kültür sanat etkinliklerinde kapsamında, geçen yılın en çok izlenen ve Batman’ın yerel tiyatro grubu olan Yeni Sahne tarafından sahnelenen ‘cimri’ oyunu, sezonun ilk gösterimi ile Batman Belediyesi Ahmet Güneştekin Kültür Sanat Merkezinde izleyicileriyle yeniden buluşuyor.

 

Fransız komedi yazarı Moliere tarafından kaleme alınan oyunda, para karşısında kendine yabancılaşan birey ve para etrafında biçimlenen toplumsal ilişkiler hicvediliyor. Geçen yıl Yeni sahne Tiyatro grubu tarafından Batman’da 52 kez sahnelenerek bir rekora imza atılan oyunun bu sezondaki ilk gösterimi 11 Eylül Çarşamba günü saat 20.00’da belediye personeli için, ikinci gösterimi ise 12 Eylül Perşembe günü saat 20.00’da halka açık olarak yapılaca

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler