HAT SAYILARI VE GÜZERGÂHLAR ARTTI

Vatandaşlara sunulan toplu taşıma hizmetinde ulaşım ağını genişleten belediye; hat sayısı, hat uzunluğu ve güzergah artışıyla daha fazla yolcuya ulaşırken hareket saat aralıklarını düşürerek bekleme sürelerini de minimum seviyeye indirdi.

Belediye İşletme ve İştirakler Müdürlüğü, 45 merkez mahallenin yanı sıra Balpınar Beldesi, İkiztepe, Karayün, Diktepe, Bıçakçı, Akça, Binatlı ve İrmi köyleri ile Organize Sanayi Bölgesi ve Havaalanı güzergâhlarında vatandaşlara ulaşım hizmeti sunuyor. 

Toplu taşıma otobüs sayısını artırarak 69 otobüse ve günlük sefer sayısını da 648’e çıkartan İşletme ve İştirakler Müdürlüğü, 22 hattın toplam uzunluğu olan 533 kilometre hat uzunluğuyla vatandaşlara sunduğu toplu taşıma hizmetinde günlük 16 bin 186 kilometre mesafe kat ediyor.

İşletme İştirakler Müdürlüğü bünyesinde görevli personel ile araçların günlük yıkama, yağlama, yakıt ikmali, dezenfekte ve iç dış temizliğinin de rutin bir şekilde gerçekleştirildiği ulaşım hizmetinde seferlerde aksama yaşanmamasına büyük özen gösteriliyor. 

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler