1 günde 2 emekli korucu öldürüldü

1 günde 2 emekli korucu öldürüldü

22-10-2017

Okunma: 335


Hafta sonu Hasankeyf ve Kozluk ilçelerinde 2 emekli köy korucusu ölü olarak bulundu. Güvenlik güçleri emekli korucuların faillerini yakalamak  için geniş çaplı soruşturma başlattı.

SİLAHLA ÖLDÜRÜLMÜŞ

İlk Hasankeyf ilçesinde emekli bir güvenlik korucusu, tarlasında silahla vurulmuş halde ölü bulundu. Olay, Hasankeyf ilçesine bağlı Uzundere köyünde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, emekli güvenlik korucusu Abdurrahman Özay (56), sabah saatlerinde tarlasını sulamak için evden ayrıldı. Bir süre haber alamayan aile bireyleri, gittikleri tarlada Özay’ı göğüs ve başından silahla vurulmuş halde ölü olarak buldu. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine güvenlik güçleri ve ambulans sevk edildi. Cenaze, yapılan incelemenin ardından otopsi için Batman Bölge Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, Özay’ın evli ve 3 çocuk babası olduğu öğrenildi.

DERE KENARINDA ÖLÜ BULUNDU

Batman’ın Kozluk ilçesinde, hayvanlarını otlatmaya giden emekli güvenlik korucusu dere yatağında ölü olarak bulundu. Olay, dün akşam saatlerinde Kozluk ilçesi Armutlu köyü Şat mezrası kırsalında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, evli ve 7 çocuk babası emekli güvenlik korucusu Ramazan Durmaz (50), hayvanlarını otlatmak için evden çıktı. Ailesi ve köy sakinleri, uzun süre haber alamadıkları Durmaz’ı aramaya başladı. Köylüler, Durmaz’ı dere yatağında ölü olarak buldu. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine güvenlik güçleri ve ambulans sevk edildi. Durmaz’ın cenazesi, yapılan incelemenin ardından otopsi için Batman Bölge Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Etiketler : #1   #günde   #2   #emekli   #korucu   #öldürüldü   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN