BAŞARAN "6 PUANLIK PRİM TEŞVİĞİ KESİLMEMELİ"

BAŞARAN "6 PUANLIK PRİM TEŞVİĞİ KESİLMEMELİ"

Batman-Siirt Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Bölge Odası Başkanı Hayrettin Başaran, ilave 6 puanlık pirim teşviğin uzatılmasının gerektiğini söyledi.

Batman-Siirt Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Bölge Odası Başkanı Hayrettin Başaran, ilave 6 puanlık pirim teşviğin uzatılmasının gerektiğini söyledi. Başaran, açıklamasında şu ifadelere yer verdi : “6486 sayılı kanunla yürürlüğü giren ve sosyo-ekonomik gelişmişlik endeksi düşük olan illerde üretim ve istihdam imkanlarının artırılması için verilen kanun ekindeki (I),(II),(III) sayılı listede yer alan illerde ilave 6 puanlık sigorta primi teşviğinden yararlanma süresi 31.12.2019 tarihinde sona erdi. İçinde bulunduğumuz ekonomik durumlarda göz önünde bulundurulduğunda üretim ve istihdam da büyümeyi devam ettirebilmek için 6 puanlık sigorta prim teşvikinin uzatılması üretim ve istihdamı olumlu yönde etkileyecektir.

Bununla ilgili üst birliğimiz olan TÜRMOB aracılığıyla süre uzatımı için Cumhurbaşkanlığı nezdinde gerekli girişimler yapılmıştır. Sigorta prim bildirgelerinin 2020/Ocak döneminin verilme süresine (23 Şubat) az kalması nedeniyle 6 puanlık yasa teşviki ile ilgili süre uzatımının yapılıp yapılmayacağı hususunda kamuoyuna açıklama yapılması yerinde olacaktır.”

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler