BATMAN BELEDİYESİ MİNİK YAZARLARI AĞIRLADI

BATMAN BELEDİYESİ MİNİK YAZARLARI AĞIRLADI

Batman Belediyesi, Göç ve İnsani Yardım Vakfı tarafından düzenlenen Çocuk Hakları Temalı Resimli Masal Kitabı”  imza programına ev sahipliği yaptı. Programa katılan tüm çocuklara ücretsiz kitap dağıtıldı.
 
Batman Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile Diyarbakır Göç ve İnsani Yardım Vakfı tarafından hazırlanan çocukların yazıp çizdiği Çocuk Hakları Temalı Resimli Masal Kitabı” için etkinlik düzenlendi.
 
Etkinliğe Batman Belediyesi Başkan Yardımcısı Ercan Astan, Belediye Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü yöneticileri, Diyarbakır Göç ve İnsani Yardım Vakfı yöneticileri ile gönüllüler ve çocuklar katıldı.
 
18 Ocak 2020 Cumartesi günü saat 14.00’da Batman Belediyesi Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen imza etkinliğinde çocuklara ücretsiz kitaplar dağıtılırken, vakıf genel sekreteri Çiğdem Ertak, Batman Belediyesi aracılığıyla kitabın Batmanlı çocuklarla buluşturulmasından mutluluk duyduklarını belirterek Batman Belediyesi yöneticilerine teşekkürlerini sundu.
 
Etkinlikte çocuk yazarlar sahneye çıkarak kitapların yazım sürecini ve yaptıkları atölye çalışmalarını anlatırken programa katılan minik çocuklarda çocuk hakları konusunda soru ve görüşlerini ifade etti.
 
Göç ve İnsani Yardım Vakfı tarafından yürütülen proje kapsamında dezavantajlı 20 çocuğun çizim ve tasarımlarıyla hikayeleştirdikleri, Çocuk Hakları kitabında; Eğitim, korunma, oyun, sevilme, sağlık, eğlenme gibi çocuk hakları temaları işlendi.  Kitap etkinlik katılımcılarına ücretsiz dağıtıldı.
 

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler