"BATMAN SOKAKLARINA KADIN ELİ DEĞMELİ"

DEVA "BATMAN SOKAKLARINA KADIN ELİ DEĞMELİ"

DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, duvarlara resim yapan ve çocuklara ücretsiz olarak resim dersi veren kadınlar tarafından kurulmuş Batman Sanat Sokağı Derneği'ni ziyaret ederek, destek mesajı verdi. 
 
 
Batman Kısmet Mahallesi'nde birçok sokağa kendi imkanları ile resimler çizen, her yaştan çocuğa resim yapma sanatını tamamen ücretsiz bir şekilde sağlayan Sanat Sokağı Derneği Başkanı Yıldız Tüzer’i ziyaret eden DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, zor bir dönemde kadınlar tarafından başlatılan bu girişimin Batman'ın her bölgesine yayılması gerektiğini belirterek "Batman'da yoksulluğun ve imkansızlığın en yüksek olduğu, belediyecilik anlamında hiçbir hizmetin bulunmadığı, zehir tacirlerinin fırsat kovaladığı mahallerimizden biri olan Kısmet Mahallesi'nde kadınlar eliyle bugüne dek gerçekleştirilen en büyük gönüllü faaliyetlerden birine tanık olduk. Vatandaşlarımızın geleceğe umut beslemediği, her sabah endişe ile uyandığı bu dönemde; neredeyse hiçbir destek almadan kadınlar tarafından kurulan bu dernek sokaklara nefes aldıran resimler çiziyor, çocuklara resim sanatını öğretiyor, mahalleye neşe ve renk katıyor. Binalardaki grileşmenin verdiği soğuk görüntü ortadan kaldırılıyor, çocuklara açık alan terapisi imkanı sağlanıyor.
 
En iyi anlatım sanatlarından biri olan duvar sanatının oluşturduğu sanatsal ve estetik dokunuşlar ile Batmanımızın kültür, sanat ile anılan bir kent olmasına önemli katkı sağlanıyor. Aynı zamanda kadına yönelik şiddet için de ortaya konan eserler ile farkındalık oluşturuluyor. Maalesef maddi sorunlar dolayısıyla daha geniş bir alana hizmet veremediklerini, yeni projelerini hayata geçiremediklerini belirttiler.
 
 
Çocukların ve gençlerin her türlü kötü alışkanlık ile çepeçevre olduğu bir dönemde tüm şehrin bu yönde çalışmalara ihtiyacı var. Son dönemde turistler tarafından da ziyaret edilen bu sokaklar şehrin ekonomisi için de destek sağlayabilme potansiyelini taşıyor. Bu gönüllü girişimin bu bölge ile sınırlı kalmaması ve sürdürebilmesi için tüm kurumların ve vatandaşların önemli bir destek sağlaması gerekiyor. Batman sokaklarına kadın elinin değmesine ihtiyacımız var." dedi.
 

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler