Batman’da esnaftan birleşme atağı

Batman’da mobilya ve dayanıklı ev tüketim malları satışı yapan onlarca esnaf, yüzlerce dükkânın olacağı bir site yapmak için kolları sıvadı.

Batman’da birçok alanda hizmet veren mobilya ve dayanıklı ev tüketim malları satışı yapan onlarca esnaf, tek çatı altında birleşmek için kolları sıvadı. Batman Ticaret ve Sanayi Odası salonunda yapılan toplantıya birçok esnaf ve davetli katıldı.

Amaçlarının yüzlerce esnafı bir site içerisinde birleştirmek olduğunu belirten işyeri sahipleri, alt yapı çalışmalarına kısa zamanda başlayacaklarını ve projenin hayata geçmesiyle, vatandaşların rahat bir nefes alacağını belirttiler.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan BATSO Meclis Üyesi Ekrem Aksoy, proje ve etüt çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Aksoy, “Mobilya sektörü başta olmak üzere, beyaz eşya, perde, zücaciye, halı, küçük ev aletleri ve birçok alanda hizmet veren esnaflarımız için yüzlerce dükkânın olacağı bir site yapmayı planlıyoruz. Esnaflarımızla bu konuda ilk görüşmemizi yaptık. Toplantılarımızın devam gelecektir. Bunun için her kesimin duyarlı olmasını bekliyoruz. Halkımız özellikle düğün başta olmak üzere siteye gelip, zaman kaybı yaşamadan istediğini en uygun fiyata alabilecek. Bu proje Türkiye’de bir ilk olacaktır.” diye konuştu. 

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler