Batman’da PTT’nin kuruluş yıldönümü kutlandı

Posta Nezareti olarak 23 Ekim 1840 tarihinde kurulan PTT’nin 180’inci kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında, 180 sırasında bekleyen vatandaşa hediye verildi.

Yapılan yıldönümü etkinlikleri kapsamında PTT Meydan Mahallesi’ndeki şubede 180’inci sırada işlem yaptıran Çiğdem Taş isimli vatandaşa, Batman PTT Başmüdürü Yılmaz Altunç tarafından PTT’nin pul albümü, PTT tarafından hazırlanan il gün mektupları ve Filateli ürünler içeren katalog hediye edildi.

PTT hizmetleri hakkında bilgilendirmede bulunan PTT Başmüdürü Altunç, “İki asra yakın tarihini tecrübesiyle birleştiren, geçmiş ve gelecek arasında uzanan bir köprü kuran Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) olarak, yenilikçi bakış açısıyla, teknolojik yatırımlarımızı, kaliteli ve güvenli hizmet anlayışıyla da ürün ve hizmet çeşitliliğimizi her geçen gün artırmayı sürdürüyoruz. Türkiye’nin en köklü kurumları arasında yer alarak, posta, kargo, lojistik, e-ticaret, bankacılık ve sigortacılık gibi sektörlerde ülkemize hizmet etmeye devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

“180 yıl önce atılan tohumların meyvelerini alıyoruz”

Dünya pazarında söz sahibi olmayı hedeflediklerini belirten Altunç, “Posta sektörünün yanı sıra bugün bilgiyi anında paylaşabilen ve küreselleşen bir dünya pazarında söz sahibi olmak için iddialı olduğu sektörlere odaklanan bir kurum olmayı hedefliyoruz. Tüketicinin daima yanında olan gücünü tüketicimizden alan bir yaklaşımla, 43 bini aşkın çalışanımız ve 5 bini aşkın hizmet noktamız sayesinde gidilmeyen yere gitmek ve olunmayan yerde olmak ilkesini Türkiye’nin her köşesinde hayata geçiriyoruz. Bir dünya markası olma yönünde çalışmalarımızı hızlandırarak, sektörel anlamda yeniliklerin öncüsü olan inovasyon, Ar-Ge ve dijitalleşmeyi ön planda tutarak 180 yıl önce atılan tohumların meyvelerini alıyoruz.” dedi.

“Milletimize hizmet etmeye devam ediyoruz”

Açıklamanın devamında Altunç, “Teknolojik yatırımlarıyla Türkiye’nin yarınına değer katacak önemli bir aktör olarak, ülkemizin dünya ile entegrasyonunu sağlamaya devam ediyoruz. Ülkemizde ve dünyada posta teşkilatlarının öneminin anlaşıldığı pandemi döneminde, tıpkı dün olduğu gibi bugün de milletimizin en büyük destekçisi olan PTT Ailesi olarak, ülkemiz için mesai mefhumu gözetmeksizin canla başla çalıştık. Bu süreçte büyük bir vefa örneği sergileyen PTT emekçileri, maske dağıtımından sosyal yardımlara, maaş ödemelerinden lojistik hizmetlere kadar birçok konuda vatandaşların yanında oldu.” diye konuştu.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler