Batman’da toplantı yasağı getirildi

Batman Valiliği tarafından alınan kararla il genelinde Cumartesi günü toplantı yasağı getirildi.

Batman Valiliği tarafından yapılan açıklamada, HDP tarafından 3 Eylül Cumartesi günü “1 Eylül Dünya Barış Günü” ile ilgili yapılacak miting ile il genelinde yapılması planlanan toplantılara yasak getirildiği belirtildi.

Yasağın 3 Eylül’de geçerli olduğunun bildirildiği açıklamada, bölgede son zamanlarda sık sık bombalı saldırılar meydana geldiği hatırlatıldı.

Açıklamada, “Ülkemizde ve özelikle de bölgemizde son zamanlarda meydana gelen bombalı terör olayları dikkate alınarak, kamu düzenini ciddi şekilde bozacak olayların çıkabileceği ve suç işleneceğine dair açık ve yakın tehlike mevcut olduğu değerlendirilerek, İl İdaresi Kanununun 11/A-C, 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17 ve 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunun 11. Maddesinin (m) bendi uyarınca, il sınırları içerisinde huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması ve kamu esenliğinin sağlanması amacıyla 03 Eylül tarihinde ilimizde düzenlenmesi istenilen açık hava toplantısının ve bu amaçla oluşabilecek tüm toplanmaların Valilik Makamının kararı ile yasaklanmıştır.” denildi.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler