BATMAN’DAN İNGİLTERE’YE BÜYÜK İHRACAT

Batman markası Soft Ambalaj İngiltere’ye tek kullanımlık plastik poşet ve tek kullanımlık plastik önlük ihraç etmeye başladı.

Dünyayı sarsan ve en önemli gündem maddesi haline gelen koronavirüs salgını, hijyen noktasında tek kullanımlık ürünlerin önemini ortaya koydu. Salgından kendini korumak isteyenler fabrikalardan evlere tek kullanımlık plastik ürünlere yöneldi.

 

Daha önce Almanya’ya ihracat yapan Soft Ambalaj 100 milyon adet poşet ve 100 milyon adet önlük ile İngiltere’ye de ihracata başladı.

 

İhracat hakkında konuşan Soft Ambalaj yetkilisi Cemal Kaya, “Tüm dünyada etkilerini gördüğümüz pandemi süreci ekonomi başta olmak üzere tüm kesimleri olumsuz etkiledi. Ama bunun yanında yeni normal bize yeni davranışlar da aşıladı. Tek kullanımlık ürünlere ilgi çok arttı. Biz de Soft Ambalaj olarak tüm bu süreçleri yakından takip ettik ve büyüme stratejilerimizi yeni normalle göre şekillendirdik. Soft Ambalaj olarak günlük üretim kapasitemiz 150 ton, bununla birlikte büyüme hedeflerimizi sağlamlaştıracak ekipman ve istihdam eklemeleri yaptık. İngiltere ile başladığımız tek kullanımlık plastik önlük üretimimiz için fabrikamıza yeni bir üretim bandı ekledik. Soft Ambalaj’ı kurduğumuz ilk günden beri üretim tekniği, kalite, lojistik, nitelikli iş gücü, yapı standartları ve güvenliği açısından Avrupa standartlarını karşılıyor olmamız son derece gurur verici. Ayrıca 3 ay sonra tamamlanacak ek üretim tesisimiz ile toplam alanımız 10 bin metrekareye ulaşacak ve kapasitemiz de buna bağlı olarak büyüyecek” dedi.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler