Beyaz Ette Gram Dönemi

Son yapılan zamların ardından tüm piliç ve tavuk bagetin fiyatı 8 liradan 13 liraya, tavuk göğüsün fiyatı 12 liradan 18 liraya, tavuk kanatın fiyatı 13 liradan 20 liraya kadar yükseldi.

Son gelen zamlarla hem vatandaşı hem de esnafı isyan ettiren tavuk fiyatları, et fiyatı ile yarışıyor. Geçtiğimiz eylül ayından bu yana yüzde 150'lik bir zam gören beyaz et fiyatları, son 3 ayda ise yüzde 50 artış gösterdi.

Tavukçular ise zam yapan firmalara tepki göstererek, satışlarımız yarı yarya düştü.. 21 yıldır tavukçuluk yapan Ramazan Ekin , şu anki fiyatların tavukçuluk sektörünün gördüğü en yüksek fiyatlar olduğunu belirterek, "Biz son üç aydır gelen zamlardan dolayı satışlarımız azalma meydana geldi . Gelen müşteriye her geçen gün ayrı bir fiyat vermekten ne yapacağımızı şaşırdık. Çünkü vatandaşımızın alım gücü düşük ve bu yüzden tavuk bile alamıyor. Daha önce 3-4 kilogram tavuk isteyen vatandaşımız,şimdilerde ise yarım kilo ve 250 gram istemeye başladı .Önceden fakir yiyeceği olan tavuk, şimdi lüks oldu." diye konuştu(ALİCAN ATAK)

Etiketler : ,,,,

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler