CHP Milletvekilleri Batman'a Geldi

CHP MİLLETVEKİLLERİ BATMAN DA EKONOMİNİN NABZINI YOKLAYACAK.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirdiği İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç ve İzmir Milletvekili Murat Bakan, KOBİlerin ve esnafların sorunlarını incelemek için Batman’da bir dizi ziyarette bulundu.
 
Batmanda KOBİlerin sorunlarını dinlemek için dün karayolu ile Batman a gelen CHP milletvekilleri Batman girişindeki Bardakçılar tesislerinde CHP İl başkanı Hüseyin Yaşar ve partililer tarafından karşılandı.
 
 
Daha sonra CHP’li Milletvekilleri esnafları ziyaret etti. Ziyaretlerde konuşan İzmir Milletvekili Murat Bakan: “81 İlimizi Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımızın görevlendirmesiyle ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Biz de Batman için görevlendirildik. Pandemi dönemiyle başlayan Türkiye’nin ekonomik alanında içinde bulunduğu bir yoksulaşma var. 5 Yıldır milletvekiliyim, daha önce İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde de meclis başkan vekilliği yaptım. Bu 10 yılın toplamında daha çok iş talebi aldığım bir dönemi yaşıyorum. İşsizlik çok büyük bir boyutta, sosyal medyadan ve telefonla insanlar bize ulaşıyor. Türkiye’de gerçek işsizlik boyutları tahmin edilemiyor. Herhalde her 4 gençten biri işsiz. Hem Batman’ın sorunları ile vatandaşın, esnafın, hem de KOBİ’lerin sorunlarını yerinde tespit edip Genel Başkanımıza sunacağız” dedi.
 
CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç ise Türkiye’nin en işsiz ilinin Batman olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Batman’da milletvekilimiz yok. Ama önümüzdeki süreç sadece Batman’da milletvekilimizin olacağı değil aynı zamanda Batman’dan iktidara hazırlanacağımız bir süreç olacak. Bu kez daha özel olarak KOBİ’lerin sorunlarını araştırıyoruz. KOBİ’lerin yaşadığı zorlukların, Batman üzerindeki işsizlik üzerinde finans üzerinde üretim üzerindeki etkilerini tespit etmeye geldik. CHP’nin son dönemlerde şöyle bir çalışma modeli var; ayrı ayrı illerde ayrı ayrı konularda görevlendirmeler yapıldı ve eski usuller de yok. Genel Başkan yardımcıları da bizim gibi illere giderek illerin fotoğrafını çekiyor. Buranın fotoğrafını siz çekip bize gönderebilirsiniz ama meseleo değil mesele iletişimi, muhabbetti geliştirmek sizin de yavaş yavaş gelecekte Türkiye’yi yönetecek arkadaşları tanıyor olmanız gerekir.”  
Karşılamanın ardından Esnaf ziyaretlerine başlayan vekiller esnaflarla konuşup dertlerini dinledi . Gün boyunca ziyaretlerinr devam eden vekiller  yarın ise Küçük ve orta ölçekli esnaf ziyaretinde bulunanacak.. CHP li vekiller ziyaretleri boyunca vatandaşlar tarafından büyük bir ilgi ile karşılandı . Vatandaşların sorunlarını da dinlemeyi ihmal etmedi vekiller.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler