DEVA’dan uyuşturucu ile mücadele çağrısı

DEVA’dan uyuşturucu ile mücadele çağrısı

DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, Batman’da uyuşturucu ile mücadele konusunda topyekûn harekete geçilmesi gerektiğini ifade etti.

 

DEVA Partis İl Başkanı Av. Melik Müjdeci yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi “Uyuşturucu maddelerin kullanımı, insanlarda fiziksel, ruhsal ve davranışsal olarak olumsuz değişikliklere ve ölümcül sonuçlara sebep olan büyük bir kamu halk sağlığı sorunudur. Çoğunluğu genç olmak üzere uyuşturucu kullanımına bağlı ölümler, uyuşturucu suçlarından cezaevlerinde bulunan mahkumlar ve uyuşturucu kullanıcı sayısının yükselmiş olması bizleri ciddi oranda endişelendirmektedir. Batman’da da gün geçtikçe kullanım yaşı düşen uyuşturucu ile ilgili olarak artık harekete geçmenin zamanı geldi de geçiyor bile. Maalesef gençlerimiz için çok büyük bir tehdit olan uyuşturucu sorununu herkes harekete geçmeden çözmemiz mümkün değil.

Toplumsal huzur ve barışı sağlamak ile birlikte gençlerimizin üretkenliğini, verimini, eğitimi ve toplumsal hayata katılımını doğrudan etkileyen uyuşturucu sorunu ile ilgili olarak etkili çalışmalara ihtiyaç var. Kolluk kuvvetlerinin yüksek azami özeni olmadan sorunu çözmemiz mümkün değil” dedi. (Haber Merkezi)

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler