Doğalgaz çalışmaları vatandaşları mağdur ediyor

Batman’da vatandaşlar, doğalgaz çalışmalarında yapılan kazılar nedeniyle yollarda oluşan çukur, toz ve dumandan dolayı mağdur olduklarını belirttiler.

 

“Toz ve dumandan vatandaş mağdur”

Aydınlıkevler Mahalle Muhtarı Abdulkerim Ak, belediyeden çalışmalar bitene kadar günde iki veya üç defa sulama yapmalarını istediklerini belirtti.

Vatandaşların mağduriyetinin giderilmesini istediklerini ifade eden Ak, “Mahallemizde doğalgaz çalışması yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın çoğu yapılan çalışmalardan dolayı çıkan toz ve dumandan şikâyetçidir. Yolarda çıkan toz ve duman için belediyeyi aradığımızda sulamanın doğalgaz şirketine ait olduğunu söylediler. Mahallenin her tarafı kazılmış, her yer toz duman içinde kalmış. Vatandaşların mağduriyeti giderilsin diye belediyeden çalışmalar bitene kadar günde iki veya üç defa sulama yapmalarını istiyoruz.” dedi.

“Tozdan geçilmiyor”

Kış mevsimi gelmeden çalışmaların bitirilmesi gerektiğini söyleyen mahalle sakinlerinden Yılmaz Cihangir, “Burası pazar yoludur. Yol toz toprak olduğu için çok rahatsız ediyor. Doğalgaz çalışmalarından dolayı bir buçuk aydır sokaklarımız bu halde. Toz, toprak ve çukurlardan dolayı arabalar geçemiyor. Şu anda tozdan geçilmiyor. Önümüzde kış ayı var, bu yollar yapılmazsa bu sefer çamurdan geçemeyiz. Belediyenin bu yolları yapmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

“Tozdan, dumandan pencerelerimizi açamıyoruz”

Tozdan dolayı evde oturamaz hale geldiklerini belirten Zübeyde Sarı, “İki aydan fazladır mahallemizde doğalgaz çalışması yapılıyor. Yollarımızdan tozdan, dumandan, çöpten geçilmiyor. Adeta doğalgazın mahallemize getirilmesine pişman olduk. Çalışmalar çok yavaş ilerliyor. Camları kapatmamamıza rağmen evin içi tozdan geçilmiyor. Adeta nefes alamaz hale geldik. Yetkililerden bu yolların durumuna bir çözüm bulmalarını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

 

Belediyeyi aramalarına rağmen sokakların sulanmadığını ifade eden bir diğer mahalle sakini Asman Özkan ise şunları söyledi:

“Doğalgaz çalışmalarının ilk günlerinde yollarda toz, duman çıkmasın diye sulama yapıldı ama ondan sonraki günlerde aramamıza rağmen bir daha kimse sulamaya gelmedi. Çoğu yerde yapılan çalışmalar eksik yapılıyor. Vatandaş olarak bu durum karşısında mağdur oluyoruz. Bizim anladığımız bu mahalle arka planda tutuluyor, çünkü diğer modern mahallelere baktığımızda her tarafı kusursuz bir şekilde yapıldığını görüyoruz. Mahallemizde alt ve üstyapı eksiklerinden dolayı çok geride olduğunu düşünüyorum. Önümüzde kış ayı var, 15-20 güne yağışlar başlar. En kısa zamanda mahallemizdeki çalışmaların bitirilmesini istiyoruz

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler