EKMEN "EMEKLİ ZAMMI YETERSİZ"

"EMEKLİLERE EN AZ 500 TL ZAM YAPILMALI"

Türkiye Emekliler Derneği Genel Merkez Denetleme Kurulu Üyesi ve Batman Şube Başkanı Hüseyin Ekmen, emekli maaşlarına yapılan yüzde 8.36’lık zammı yetersiz bulduğunu açıkladı.
 
Mutfaktaki yangını söndüremez”
Türkiye Emekliler Derneği Genel Merkez Denetleme Kurulu Üyesi ve Batman Şube Başkanı Hüseyin Ekmen, emekli maaşlarına yapılan yüzde 8.36’lık zammı yetersiz bulduğunu, yapılan bu mini zam mutfaktaki yangını söndüremez. açıklamasında bulundu.
 
EN AZ 500 TL ZAM YAPILMALI
 
Başkan Ekmen “Emekli vatandaşlarımız, emekli maaşlarına en az 500 TL zam beklerken açıklanan yüzde 8.36’lık zammı yetersiz gördüler. Benzin, doğalgaz, kira, elektrik, gıda ve su zamlarının sürekli arttığı, paranın değer kaybettiği şu günlerde emekli maaşına yapılan yüzde 8.36’lık zam, mutfaktaki yangını söndürmeye yetmeyecektir. Bu ülkenin her karışında emeği olan, elleri çalışmaktan ve üretmekten nasırlaşmış, saçları ağarmış, ağzı dualı, yüzleri nurlu emeklilerimizin rahat bir yaşam sürmeleri, ailelerine yük olmadan yaşayabilmeleri için emekli maaşlarına eşit şekilde en az 500 TL zam yapılmalıydı.
 
Hayat pahallılığı yaşanırken düşük maaşlarla emeklilerin geçimsizliğe sürüklenmesi ve muhtaç hale getirilmeleri, emeklilerimizi memnun etmemiştir." ifadelerini kullandı.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler