HÜDA PAR İl Başkanı Şahin’den Rektör Durmuş’a ziyaret

HÜDA PAR İl Başkanı Şahin’den Rektör Durmuş’a ziyaret

HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, Mütercim Yayınları Sahibi Mehmet Ali Aslan, TPAO emeklisi Makina Mühendisi İsmet Topkan ile birlikte Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş’a nezaket ziyaretinde bulundu.

 

Rektör Durmuş, Batı Raman Külliyesi’nde gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Hüdapar’ın 15 Temmuz darbe girişimi karşısında tavrını net bir şekilde ortaya koyduğunu anımsatan Rektör Durmuş şöyle dedi, “15 Temmuz gecesi FETÖ’cü teröristlerin hain darbe girişiminin ilk saatlerinde daha henüz Sayın Cumhurbaşkanı’mızın sokağa çıkma çağrısı bile yapmadan Hüdapar il başkanı başta olmak üzere tüm kademeleri ile Batman sokaklarına döküldüler. Onları meydanda gördüğümüzde ‘Elhamdülillah bu millet arkamızda iken darbe olmaz’ dedik.”

Başkan Şahin ise başta Batman Üniversitesi olmak üzere kentin gelişimine katkı sunan her kesime her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Başkan Şahin, Batman Üniversitesi’nin her geçen gün daha da gelişen bir üniversite olduğunu kaydetti.

 

Üniversitenin aynı zamanda kentin dünyaya açılan bilim penceresi olduğunu vurgulayan Şahin, “Üniversitemizin gelişmesi için elimizden ne geliyorsa sunmaya hazırız. Üniversitemizin gelişmesi aynı zamanda kentimizin de gelişmesine katkı sağlamış olacaktır.” dedi.

Rektör Durmuş ziyaret anısına misafirlerine plaket takdim etti.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler