Okul müdürü ve öğretmenlerden örnek davranış

​Batman'da bir imam hatip lisesinde görev yapan müdür ve öğretmenler Ketem Sigara Bırakma Polikliniğine giderek toplu şekilde sigarayı bırakarak örnek oldular.

Batman merkezde bulunan TP Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde görev yapan müdür ve öğretmenler Batman Bölge Devlet Hastanesinde hizmet veren Ketem Sigara Bırakma Polikliniğine giderek toplu şekilde sigarayı bırakarak örnek davranış sergilediler.

Batman TP Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Abdurrahman Yakut ile okulda görev yapan yaklaşık 15 öğretmen topluca sigarayı bıraktı.

Öğrencilere sigaranın zararlarını daha iyi anlatabilmek için sigarayı bıraktığını bildiren Abdurrahman Yakut, "Toplu halde sigarayı bırakmaktaki amacımız öğrencilerimize örnek olarak, sağlıklı bir toplum oluşturabilmek. Öğrencilerimizin sağlıklı olmaları, sağlıklı bir toplumun temelini atmak demektir. Sigaranın zararlarını anlatmak yerine onlara örnek olarak sigara içmemek en iyi öğretim yoludur. Öğrenci yaparak ve yaşayarak daha iyi öğrenir. Biz öğrencimize sigara içmeyin, zararlıdır deyip, kendimiz içersek yaptığımız uygulama yanlış olur. Ama sigarayı zararlarından dolayı bıraktık ve içmiyoruz diye anlatırsak öğrencilerimiz daha iyi anlar. Yaptığımız davranış da inandırıcı olur." şeklinde konuştu.

Sigaranın zararları ile ilgili hastane bünyesinde bulunan Ketem Sigara Bırakma Polikliniğince öğretmenlere hizmet verildi. Sigarayı topluca bırakan öğretmen grubu bu mutlu anı, İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Osman Sünger, Halk Sağlığı Başkanı Uğur Karabat, Başhekim Ercan Seven ile sigarayı bırakmaları için iknada bulunan İdari-Mali İşler Müdürü Rıdvan Sevgili ile birlikte fotoğraf çektirdiler. 

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler