Rektör Durmuş’tan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Rektör Durmuş’tan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için bir kutlama mesajı yayınladı.  
 
Durmuş Mesajında
"Türk milletinin büyük uyanışının gerçekleştiği, işgalcilere karşı başkaldırının başladığı 19 Mayıs 1919 gününün, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün “Ya istiklâl, ya ölüm!” sloganıyla millet egemenliğine dayanan, tam bağımsız bir devlet kurma kararının yaşama geçirildiği büyük gün olduğunu ifade eden Rektörümüz Durmuş, “Aziz şehit ve gazilerimizin omuzlarında kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin gelişerek yükselmesinin ancak, vatan gençliğinin çalışkanlığı ve azmiyle başarılabileceğini düşünen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Cumhuriyetimizin muhafazası ve savunulması görevini, her zaman inandığı ve en çok güvendiği gençlerimize vermiştir” dedi. 
 
“Gençlerimizin ve tüm Milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı 100. yılında en içten dileklerimle kutluyorum” diyen Rektörümüz Durmuş, “Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, bu cennet vatan için canını feda etmiş bütün aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler