SMMM’den ‘uzlaştırmacı eğitimi’ duyurusu

SMMM’den ‘uzlaştırmacı eğitimi’ duyurusu

Batman-Siirt Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Bölge Odası Başkanı Hayrettin Başaran, ‘Uzlaştırmacı Eğitimleri’ ile ilgili duyuruda bulundu.
 
Batman-Siirt Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Bölge Odası Başkanı Hayrettin Başaran, ‘Uzlaştırmacı Eğitimleri’ ile ilgili duyuruda bulundu. Başaran, şunları söyledi: “Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Ceza Muhakemesinde Uzlaştırma Yönetmeliği'nin50/1. maddesi ‘Uzlaştırmacı Eğitimi’ başlığını taşımaktadır. Anılan düzenlemelerde; uzlaştırmacı olarak görevlendirilecek kişilerin görevlerine başlamadan önce eğitim almaları gerekmektedir. İnönü Üniversitesi ‘Uzlaştırmacı Eğitimi’ni verebilecek Kurum ve Kuruluşlar arasında sayılmış olup, Batman-Siirt Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Bölge Odası ve İnönü Üniversitesi ile imzalanan protokol kapsamında Uzlaştırmacı Eğitimleri Odamızda verilebilecektir.
 
Odamızda yapılacak bu eğitimlere katılmak isteyenlerin 11 Ekim 2019 gününe kadar Odamıza başvuru yapabilecek. Uzlaştırmacı eğitimi sadece Mali Müşavirlere yönelik değil. Hukuk Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Fakültesi ve İşletme Fakültesi mezunlarından, belirtilen hukuk derslerinin en az ikisini almış olanları kapsıyor.”

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler