VATANDAŞLARIN YÜZDE 40’I ÖDEMİYOR

VATANDAŞLARIN YÜZDE 40’I ÖDEMİYOR

Batman’ın içme ve kullanma suyunu sağlayan Batman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü (BASKİ) vatandaşların yüzde 40’ının su faturası bedellerini düzenli ödemediğini belirtti.
 
Biriken su borçlarının ödenebilmesi için zaman zaman belediyenin fedakârlıkta bulunarak borç faizlerini asgari düzeye düşürdüğünü belirten belediye yetkilileri buna rağmen bazı vatandaşlarımızın su paralarını zamanında ödemediğini hatırlattı.
 
 Bu durumun su faturalarını düzenli olarak ödeyen yüzde 60’lık kesime haksızlık olduğunu hatırlatan yetkililer su sunumunda herhangi bir sıkıntı meydana geldiğinde duyarlılık gösteren vatandaşlarımızın aynı duyarlılığı su bedellerini ödeme noktasında da göstermelerini beklediklerini söylediler.
 
 
Geçen yıl biriken su borçlarının tahsilâtının yapılması için uygulamaya koydukları faiz affı ve ödeme çağrılarına duyarlılık gösteren vatandaşların 25 milyon lira civarında borç ödediğini belirten yetkililer, bu paralarla daha iyi hizmet sunmak için çalıştıklarını ifade ettiler.
 
      Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, fatura ödemeleri konusunda duyarlılık beklediklerini ifade ederek: “Batman Belediyesi ucuz su sunumu konusunda Türkiye'nin sayılı merkezleri arasında bulunmaktadır. Hemşerilerimiz 2 lira bedelle (metreküp) su kullanmaktadır. Amacımız halkımıza hizmeti en ucuz şekilde sunmaktır. Kentin bu konudaki yükünü sorumluluğunu zamanında yerine getiren vatandaşların boynuna atmak da doğru bir davranış değildir” dediler. (Haber Merkezi)

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler