Zabıta Denetimleri Ramazan Ayında Aralıksız Sürecek

Zabıta Denetimleri Ramazan Ayında Aralıksız Sürecek

Batman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı boyunca gıda üretim merkezlerinde denetimlerini aralıksız sürdürecek.
 
Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, halkın temel ihtiyaçlarının başında gelen gıda ürünlerinin, üretim ve satış noktalarındaki hijyenik koşullarının denetlenmesi talimatını verdi. Ramazan ayı öncesinde fırınlardaki kontrollerle başlatılan denetimler,  Ramazan ayı boyunca bütün temel gıda üretim ve satış noktalarında devam edecek.
 
Ramazan ayı ile birlikte şehir merkezinde temel gıda üretimi ve satışı konusunda faaliyet yürüten fırınlar, ekmek fabrikaları, lokantalar, pastaneler, marketler, unlu ve tatlı üretimi yapan imalathaneler, çiğ köfteciler ve toplu yemek üretim yerlerine yönelik fiziki, teknik ve hijyenik koşullarının uygunluğu konusunda Zabıta Müdürlüğü personeli tarafından aralıksız denetimler gerçekleştirilecek.
 
Kent merkezindeki iş yerleri ve imalathanelerdeki denetimlerde, iş yerlerinin genel temizliği, fiyat etiketleri, gıdaların tazeliği, üretimde kullanılan alet ve gereçlerin temizliği önlük ve eldiven kullanımı sineklik vs. önem arz eden konular üzerinde hassasiyetle durulacak.
 
Denetimlerde özellikle son kullanma tarihi geçmiş ve özelliğini kaybetmiş gıda maddelerine el konularak Tarım Gıda ve Orman İl Müdürlüğü ile birlikte imha edileceğini belirten Eş Başkanlar Demir ve Korkmaz, ayrıca iş yeri açma ve çalışma ruhsatları açısından da denetimlerin yapılacağı, ruhsatsız faaliyet gösteren iş yerlerine ise cezai müeyyidelerin uygulanacağını belirtti.
 

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler