BAŞARAN, TÜRMOB’TA GÖREV ALDI

BAŞARAN, TÜRMOB’TA GÖREV ALDI

Batman-Siirt Mali Müşavirler Bölge Odası önceki dönem oda başkanlığı görevini yürüten Hayrettin Başaran, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Yönetim Kurulu Kararı ile Mesleki Hizmetleri Geliştirme ve Ücret Tespit Kurulu Üyeliğine atandı.
 
TÜRMOB Mesleki Hizmetleri Geliştirme ve Ücret Tespit Kurulu Üyeliğine atanan Hayretin Başaran “Kurul Üyesi Arkadaşlarımızla Genel Başkanımızın Öncülüğünde 77 SMMM Odası ve 8 YMM Odasına Kayıtlı 127 bin 243 meslektaşımıza ve Stajyerlerimize Mesleki Hizmetleri Geliştirme ve Ücret Tespiti konularında hizmet etme çaba ve gayreti içerisinde olacağız” diye konuştu.
 
TÜRMOB Genel merkezi tarafından yapılan atamadan dolayı memnuniyetini dile getiren Başaran “Mesleğin kamuoyundaki imajının yükseltilmesi ve mesleğin saygınlığının artırılması konusunda politikalar oluşturmak, Üretime ve Yeni Teknoloji arayışına yönelik olarak devlet kurumları, özel kuruluşlar tarafından uygulamaya konulan hibe, destek, teşvik ve fonlar konusunda araştırmalar yapmak, hizmetlerin değerlendirilmesi ve karşılığı olan ücret tarifelerinin belirlenmesine ilişkin araştırmalar yapmak, Meslek Mensuplarına yeni Mesleki Hizmet Alanları geliştirmek ve bu alanlarda meslek mensuplarının hizmet verebilmelerini sağlayacak alanlar geliştirmek olacaktır. Bu göreve beni layık gören Genel Başkanımız Sn. Emre Kartaloğlu ve Genel Sekreterimiz Sn. Yahya Arıkan başta olmak üzere, Yönetim Kurulu Üyelerine, başkanlığım döneminde beni her zaman destekleyen fikir ve düşüncelerini benden esirgemeyen çalışma arkadaşlarıma, Batman ve Siirt te faaliyet gösteren tüm meslektaş ve stajyerlerimize en kalbi dileklerimle teşekkür ederim” dedi.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler