YÜKSEL ÇİFTÇİ

BAŞKANLARA ULAŞMAK MI ?

BAŞKANLARA ULAŞMAK MI ?

 

     Başkanlarla görüşmek isteyenler neden engelleniyor.

 Hangi siyasi parti olursa olsun. Başkan adayları seçim süreçlerinde hep halkla iç içe olurlar. Günlerce esnafı, fakiri,yoksulu , stk’ları, sendikaları dur durak bilmeden,yorulmadan  ziyaret ederler.  Seçim öncesi çalışmalarında uğramadıkları bir düğün, ziyaret etmedikleri bir taziye kesinlikle yoktur.

Vatandaşlar tüm siyasi parti adaylarını hemen hemen her gün görürüler. Hatta aynı gün içinde birkaç kez karşılaştıkları çok görülmüştür.

O süreçte tüm siyasiler, güler yüzlüdür, tatlı dillidir, sohbetlerine doyum olmaz, değim yerinde ise ağızlarından bal damlar.

İnsanların bir çoğu da yüzlerini uzun süre  göremedikleri bu seçkin ve partileri tarafından aday olarak gösterilmiş başkan adaylarını görmek, onlarla karşılaşmak ve hatta sohbet etme şerefine nail oluyorlar.

En çokta sevindikleri şey, seçimden sonra kim kazanırsa kazansın,  seçim sürecinde olduğu gibi rahat bir şekilde onlarla görüşebilecek onlara derdini anlatabilecek varsa bir sorunları  olabilecek,en makul şekilde çözebilecek umududur.

Ve nihayet seçim günü gelip çattıktan sonra beslenen bu umutlar herkes için geçerli olmayabiliyor maalesef.

 İnsanların bir çoğu, destekledikleri ve seçilen başkanları sadece tebrik etmek için, randevu talebinde bulunmaları gerektiği gerçeği ile karşılaşıyorlar. Bunu kabul edip randevu talebinde buluyorlar, ama nedense kendilerine bir daha dönüş yapılmıyor. Belki randevusuz bile istedikleri saatte görüşenler vardır.

 Ama 30 Mart seçiminden hemen sonra , seçtikleri başkanları makamında ziyaret etmek, onlarla bu sevinci paylaşmak  başkanları tebrik etmek ve başarı dileğinde bulunmak için randevu talebinde bulunanların bir kısmına maalesef  hala dönüş yapılmamış ve randevu verilmemiş.

Acaba eş başkanlarla görüşmenin veya randevu talebinde bulunmanın farklı bir yolu  ya da, yordamı mı var.

Bu olanlardan başkanların haberi var mıdır bilinmez. Ama bilinmesi gereken tek şey her vatandaşın , başkanlarına ulaşabilme hakkıdır.

 Başkanların kendilerine ulaşan yolların açık olup olmadığını araştırmaları, varsa şayet yoldaki arızaları gidermeleri gerekmektedir.

Başkanların  seçim süreci boyunca dillendirdikleri,  kapılarının herkese açık olacağı ve şeffaf

olacakları söylemlerini hayata geçirme zamanıdır.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Yazarın Diğer Makaleleri