DEMİR “SANAYİCİNİN YANINDAYIZ”

Batman Üniversitesi Rektörü Demir, ASKON’un konuğuydu

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Batman Şubesi’nin aylık geleneksel buluşma toplantısında Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, iş insanları ve sanayicilerle bir araya geldi.
 
 
 
Toplantıya Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necmettin Sezgin, Doç. Dr. Ömer Faruk Ertuğrul, Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Rıda Tür, Dr. Öğr. Üyesi Abdulkerim Öztekin ve Dr. Öğr. Üyesi Kadri Kurt ile ASKON Batman Şube Başkanı Mehmet Selman Nasıroğlu, başkan yardımcıları, istişare kurulu üyeleri, sektör kurulları başkanları ve üyeler katıldı. Toplantıra konuşan Prof. Dr. İdris Demir; “Dinamik yapısı ve ildeki istihdam oranıyla ilimize katma değer kazandıran Batman ASKON şubesinin değerli üyeleri ile bir araya gelmekten mutluluk duydum. Kentin sosyo- ekonomik yönde gelişmesi için teşebbüs ve bilgi kadar bilgiyi işlemek suretiyle enerjiye ve teknolojiye dönüştürmenin de önemli olduğuna inanıyoruz. Bu bağlamda Üniversitemiz tüm bileşenleri ile beraber sanayinin ve sanayicinin yanındadır. Sanayicilerle kurulan iletişimi önemsiyoruz ve Batman Üniversitesinin ilimiz sanayisinin gelişmesinde itici güç olacağına inanıyoruz” dedi.
 
ASKON Şube Başkanı Nasıroğlu ise şöyle konuştu; “ASKON üye işletmeleri olarak geliştirdiğimiz ve geliştireceğimiz AR- GE ve proje çalışmalarında elde edilen nihai ürünlerin markalaştırılması, ticarileştirilmesi, üretilmesi ve pazarlanması hususunda üniversite ile yapılacak iş birliktelikleri için memnuniyet duyuyorum.” dedi.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler