Dernekler arası ‘Siyer Yarışması’ düzenlendi

Batman’da birçok sivil toplum kuruluşunun katılımıyla Mevlid Haftası münasebetiyle Peygamber Sevdalıları Derneği tarafından Siyer Yarışması düzenlendi.

Geçtiğimiz hafta dernekler arasında yapılan yarışmada dereceye giren 30 kişi arasında düzenlenen yarışma, salgın tedbirlerine riayet edilerek bayan ve erkeklerin katıldıkları ayrı oturumla gerçekleştirildi.

Batman Peygamber Sevdalıları Derneği Koordinatörü Feyzi Aydın, yaptığı açıklamada, Batman Peygamber Sevdalıları Derneği’nde düzenlenen Siyer Yarışmasına katılan 30 kişiden dereceye girecek 9 kişiye çeşitli hediyelerin verileceğini belirtti.

Feyzi Aydın

Aydın, dereceye giren ilk üç birinciye tablet, ikincilere kol saati ve üçüncü olanlara Dua Yayıncılıktan kitap seti hediye edileceğini söyledi.

Aydın, “Peygamber Sevdalıları olarak ‘Mevlid Haftası’ münasebetiyle etkinliklerimizden biri olan Siyer Yarışmasını düzenledik. Siyer Yarışmasını Batman’daki dernekler arasında yaptık. Kadın kolları, TESSEP ve erkek kolları olmak üzere kendi aralarında birer Siyer Yarışması düzenlediler. Her kolun birincileri bugün Peygamber Sevdalıları Derneğine gelerek yarıştılar.” ifadelerini kullandı.

Yarışmada dereceye girenlere ödüllerin verileceğini belirten Aydın şöyle devam etti:

“Final yarışmasına 30’a yakın katılımcı geldi. Katılımcılar bugün burada düzenlenen Siyer Yarışmasına katıldılar. İnşallah önümüzdeki günlerde yarışmada dereceye girenlerin sonuçlarını açıklayacağız. Buraya gelen kadın kollarından 3 kişi, TESSEP’ten 3 kişi ve erkeklerden 3 kişi olmak üzere toplamda 9 kişi dereceye girecektir. Her koldan birinci olana ödül olarak tablet, ikinci olanlara kol saati ve üçüncü olarak dereceye girenlere ise kitap seti hediye edilecektir. Siyer Yarışmasında emeği geçen tüm dernek başkanlarımıza ve üyelerine teşekkür ediyorum.”

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler