DEVA'DAN HASANKEYF'E FİDAN DİKİMİ

"HEDEF YEŞİL BİR BATMAN"

 
DEVA Partisi Batman İl Başkanlığı, Milli Ağaçlandırma Günü nedeniyle Hasankeyf'te fidan dikim etkinliği gerçekleştirdi. 
 
 
Hasankeyf ilçe merkezinde ve Kavacık köyünde düzenlenen programlarda yüzlerce ağaç fidanı toprakla buluşturuldu. 
 
Fidan dikim etkinliğinde konuşan DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, "Bölgemizin ağaç bakımından en yoksul kentlerinden biri maalesef Batman. İlimizin yeşile en çok hasret bırakılan ve bir baraj uğruna yerle bir edilen ilçemiz olan Hasankeyf’te fidan dikim programı düzenledik. İlçe merkezinde ve Kavacık (Keraxila) köyünde düzenlediğimiz programlarda yüzlerce fidanımıza can verdik. Özellikle geçtiğimiz yaz meydana gelen Güney sahillerimizi adeta yok eden orman yangınları sonrasında tüm ülkemizde yeşillendirme çalışmalarının büyük bir titizlikle yürütülmesi gerekiyor. 
 
Ayrıca Batman sadece ülkemizde değil, Dünya’da da havası en kirli şehirler arasında yer alıyor. Bu nedenle toplum sağlığı için ciddi bir tehdit oluşturan bu durumu önleyecek en önemli çözüm, ağaç dikme ve yeşillendirme çalışmalarına ağırlık vermektir. Ülkemizdeki orman varlığını artırmak, gelecek nesillere daha yeşil bir doğa bırakmak, erozyonu engellemek, doğa bilincini artırmak, kuraklığı önlemek ve doğa ile insan arasındaki bağı kuvvetlendirmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz programımızın tüm paydaşlara örnek olmasını diliyoruz.
Ülkemizin verimli tarım arazilerini ve ormanlarını rant uğruna imara açanlara, ormanlık alanları yandaşlara peşkeş çekmek için Orman Yasası'nı 40 kez değiştirenlere ve son 8 yılda ormanlık alanların 334 bin hektarlık kısmını özel şirketlere verenlere inat; doğa konusundaki hedefimiz, gelecek nesillere daha yeşil bir ülke bırakmaktır. İlaveten programımız kapsamında vatandaşlarımızın sorunlarını yerinde tespit etmek amacıyla Saklı (Lepena), Akalın (Aline), Büyükdere (Gere), Birike, Xanika Seyida, Becirman köylerini de ziyaret ettik." dedi.
 

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler