ÇABALAR YAŞANILABİLİR TEMİZ BİR BATMAN İÇİN

ÇABALAR YAŞANILABİLİR TEMİZ BİR BATMAN İÇİN

Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı 465 personel ve 73 temizlik aracı ile yıl boyunca 45 mahallede temizlik çalışması gerçekleştiriyor.
 
Günlük rutin yapılan temizlik ve çöp toplama çalışmaları kapsamında ortalama günlük 350 ton, aylık 10 bin 500 ton olmak üzere yıllık 126 bin tonun üzerindeki çöpü toplayarak katı atık toplama sahasına götürerek bertarafını sağlayan ekiplerimiz 336 ton tıbbi atığı da mevzuatın öngördüğü bir şekilde imhasını sağlıyor.
 
Oluşturulan özel temizlik ekipleriyle mahalleleri karış karış temizleyen Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, ayrıca kaldırım ve caddelerde gerçekleştirdikleri köpüklü yıkama ve dezenfekte çalışmalarıyla da cadde ve sokakların pırıl pırıl bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. 
 
Kent Merkezinde haftanın belirli günlerinde mahallelerde kurulan 18 semt pazarının kapanışından sonra temizlik çalışmalarına başlayan belediye temizlik ekipleri, çöpleri toplayıp yol süpürme çalışmalarının ardından yol yıkama aracı yardımıyla köpüklü su ile dezenfekte çalışması gerçekleştiriyor

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler