ÖĞRENCİLER AVRUPA YOLCUSU

ÖZEL KOZLUK TEKNOGENÇ KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ AVRUPA YOLCUSU

İlimiz Kozluk ilçesinde faaliyette bulunan Yönetim Kurulu Başkanlığı'nın eğitimci iş insanı Cuma
Dişikırık’ın yaptığın Özel Kozluk TeknoGenç Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencilerini  Erasmus+ kapsamında Staj için Bratislava/Slovakya ya götürüyor.
 
 
Slovakya da Volkswagen a.ş tesislerinde görülecek staj öğrencilerin mesleki deneyim ve becerilerini artırmak, uyum ve yeni teknolojileri yerinde görmek amacıyla yaklaşık bir yıllık bir süreç sonrası kabul edilmiştir.
Staj için 2022-2023 sezonundan toplamda dönüşümlü15  öğrenci ve 3 öğretmen olmak üzere 30 gün boyunca programa katılacaktır. Staj kapsamında öğrencilerin tüm masrafları projeden karşılanacaktır.
Yönetim kurulu Başkanı Cuma DİŞİKIRIK bu staj çalışmasının Avrupa Birliği ülkesinde olması öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için çok verimli bir deneyim olacaktır Bizler de bu çalışma sonrası okulumuzda yapacağımız çalışmalar ve uygulamalara farklı bir ufuk ve vizyon katacağına inanmaktayız.
Kozluk’ta faaliyette olan kolejimizde modern atölye ve ekipmanlarımız mevcuttur. Okulumuzda öğrencilere Elektrik ve Elektronik alanında nitelikli bir eğitim vermekteyiz. Kozluk ta eğitim alan öğrencilerimizin de çok istekli ve başarılı olması bizleri işimizde ayrıca motive etmektedir. Okulumuzun eğitim ve öğretim alanında örnek çalışmalarda öncü olma arzusu her zaman önceliğimiz olmaktadır. Bu isteğimiz bizleri başarılı kılmaktadır.
 
Üniversite sınavına katılan ilk öğrencilerimizin güzel bir başarı yakalayacağını beklemekteyiz.
Okulumuzda öğrencilerimize Mesleki eğitimleriyle beraber mesleki eğitimi devamı üniversite okumak isteyenlerin yoğunlukta olduğunu belirtmek isterim. Okulumuzda okuyan öğrencilere yurt içinde ve yurt dışında staj yapmaları ve sonrasında istihdam amaçlı için özel çalışmalarımız devam etmektedir. Okullarımız da mesleki eğitim sonrası üretim piyasasında ara eleman ihtiyacını karşılaması için eğitimlerimiz yoğun bir şekilde devam etmektedir. 
 

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler