BELEDİYE "KAÇAK YAPILAŞMALARI YIKACAĞIZ "

BELEDİYE "KAÇAK YAPILAŞMALARI YIKACAĞIZ "

Batman Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, imara aykırı gerçekleştirilen kaçak yapılaşma ve gündemdeki diğer konularla ilgili Belediye Meclis toplantı salonunda basın mensuplarıyla bir araya geldi.
 
Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşen basın toplantısına Eş Başkanlar Dr. Demir ve Korkmaz, Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri’nin yanı sıra birim müdürleri ile yerel ve ulusal basın mensupları katıldı.
 
İmara aykırı yapılan kaçak yapıların bir bir yıkılacağının altını çizen Eş Başkanlar Dr. Demir ve Korkmaz: “Bunu net bir şekilde söylüyoruz, ilk gün ifade ettiğimiz gibi bugünde söylüyoruz ‘Kaçak Yapılaşmaya’ asla izin vermeyeceğiz. Kaçak yapıları yıkacağız” dediler.
 
Yıkım kararı çıkan ve yıkılmalarına başlanan kaçak yapılar hakkında kamuoyunu bilgilendiren Batman Belediyesi Eş Başkanları, sırf birilerinin kazancına kazanç katmak için yapılan kaçak yapıların halkın güvenliğini tehdit etmesine kesinlikle müsaade edilmeyeceğini ifade etti.
 
Belediye Eş Başkanları: “Kaçak yapılan binaların sahipleri yarın öbür gün bu binalara taşındıklarında belediye tarafından su, DEDAŞ tarafından elektrik, SİBADAŞ tarafından doğalgaz, Telekom tarafından internet ve telefon hizmetlerinin verilmeyeceğinden habersizdirler. Buradan açık ve net bir şekilde belirtiyoruz lütfen satın alacağınız binaların belediyeden teyit ettirerek satın alın. Çünkü hem parasal hem de hizmet anlamında mağdur olacaksınız” dediler.
 
Kaçak yapıların tümünün tespit edildiğini belirten Eş Başkanlar, bunların sosyal medya aracılığıyla kamuoyuyla paylaşılacağını bu binaların kimse tarafında satın alınmaması için tespit edilen binaların listesini basın yoluyla kamuoyuyla paylaşılacağını ifade ettiler.
 
Mevzuatın belirlediği çerçevede yapılmayan yapıların tek tek yıkılacağını söyleyen ve bu konuda oldukça kararlı olduklarını bir kez daha tekrarlayan  Belediye Eş Başkanları: “Biz yıkmamaya karşı bir anlayışa sahibiz. Kimsenin yapısını yıkmaya gönüllü değiliz. Kâr amacı güden birkaç müteahhit kaçak yapılarla sadece ticari düşünüp bu işleri yapıyorlar. Yıkımlarına başladığımız binalarda en başta komşuluk hakkı göz ardı edilmiştir. Temel atıldıktan sonra ve 1. kata çıkıldığında yetkili birimlerimiz tarafından gerekli uyarılar yapılmış fakat şu an da 5 katlı bir bina yaparak buna uyulmadığını görüyoruz. Bilindiği üzere Elazığ’da meydana gelen bir deprem yaşandı. Bizim önceliğimiz Batman halkının can güvenliğidir. Yıkımı gerçekleşen binalar bir kepçe darbesiyle kullanılamaz hale geldiler. Neden? Çünkü içerisinde kaliteli malzeme kullanılmadı. Bizler Batman Belediyesi olarak bunların önünü almazsak yarın vatandaşlarla muhatap olacağız” şeklinde konuştular.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler