EKİNCİ KELEHA BABEK’İ DİYARBAKIRLI EDEBİYATÇILARA ANLATTI

Batmanlı Gazeteci Yazar Nihat Ekinci son romanı “Keleha Babek’i” Diyarbakırlı yazar ve edebiyatçılarla birlikte değerlendirdi.

iyarbakır da bulunan “Komeleya Wêjekarên Kurd” şubat ayı kitap okuma ve değerlendirme toplantısını Batmanlı  yazar Nihat Ekinci’nin  yeni çıkan romanı  “Keleha Babek’e” ayırdı. Sultan Yaray’ın başkanlığını yaptığı dernek Kürtçe yazan yazarların kitaplarını okuma grupları aracılığı ile değerlendirirken aynı zamanda üyelerinden oluşan okur grubu kitabı her yönüyle değerlendirmeye alarak eleştirilerini dile getiriyor.

“KELEHA BABEK AMED SURLARINDAYDI”

Yazar,Editör, yayıncı ve edebiyatseverlerden oluşan grup tarafından  şubat ayı için  değerlendirmeye alınacak kitap olarak  Batmanlı Yazar Nihat Ekinci’nin J/J yayın evinden çıkan  Keleha Babek kitabı seçildi. Yayıcı Azad Zal ve Yazar Nihat Ekinci’nin katılımı ile Diyarbakır  Komeleya Wêjekarên Kurd ‘de (Kürd Edebiyatçılar Derneği)  gerçekleşen buluşmada Kitap; dil,örgü,tarihsel durum,anlatım tekniği, yazım tekniği ve konulara yaklaşım tarzı açılarından geniş bir değerlendirmeden geçirildi.

Buluşmada Yazar kitabı hakkında gelen sorulara tek tek cevap verirken edebiyatseverler de kitabın değerlendirmesini yaparak görüşlerini dile getirdiler. Konu ile ilgili değerlendirme de bulunan Ekinci: “Keleha Babek’i  Amed Surlarına anlattık yada Amed  Surları kelaha Babek’i gözden geçirdi diyebileceğimiz bir çalışma gerçekleşti. Arkadaşlar kitapla ilgili görüş, övgü ve eleştirilerini dile getirdiler. Bizde kendimize göre sonuçlar çıkardık. Yararlı bir çalışma oldu devamını dilerim” dedi.

J/J yayınları tarafından çıkarılan Keleha Babek Kitabının editörlüğünü de Yazar- çevirmen Muhsin Özdemir yapmıştı.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler