Kayıt dışı ekonomi ile mücadele toplantısı

​Batman Valisi Hulusi Şahin, kayıt dışı ekonomi ile mücadelenin, haksız rekabetin önlenmesi açısından da önemli olduğunu söyledi.

Batman’da kayıt dışı ekonomi ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar Vali Hulusi Şahin başkanlığında yapılan toplantıda masaya yatırıldı.

Denetimlere devam edilmesi, kurumlar arası veri paylaşımının ve koordinasyonun geliştirilmesi, toplumun her kesimine yönelik farkındalığın artırılması konusunda çalışmalar yürütülmesi isteyen Vali Şahin, kayıt dışı ekonomi ile mücadelenin, haksız rekabetin önlenmesi açısından da önemli olduğunu ifade etti. 

Mayıs-haziran aylarını kapsayan yaklaşık iki aylık süreçte il genelinde yapılan denetimler hakkında bilgi veren İl Defterdarı, il genelinde bu süre zarfında toplam 679 iş yerinin denetlendiğini ve bu iş yerlerinden 157’sinin vergi ve SGK kaydının olmadığının tespit edildiğini söyledi.

Denetimler sırasında 29 işyeri sahibinin müracaatları alınarak anında vergi ve SGK kayıtlarının yapıldığını, kayıt tescil belgeleri olmayan iş yerlerine ise gerekli uyarıların yapıldığını aktaran İl Defterdarı, kendilerine tanınan süre içerisinde vergi ve diğer kayıtlarını yapmayan iş yerlerine gerekli cezai işlemin uygulanacağını ifade etti.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler