Özcan: "Gazeteciler yetkililerden istenilen düzeyde bilgi alamamakta"

Batman Medya Mensupları Cemiyeti (BAMMED) Başkanı Mehmet Salih Özcan, 24 Temmuz Gazeteciler Günü ve Basın Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı.

Mesajın gazetecilerin basın bayramını tebrik eden Özcan, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla tüm meslektaşlarımın ve Batman’da faaliyette bulunan gazete, dergi, radyo, ajans ve televizyon temsilcileri ile zengin bir kadroya sahip olan değerli Batman basınımızın '24 Temmuz Basın Bayramını' kutlar, tüm basın mensuplarımıza çalışmalarında başarılar dilerim.” ifadelerini kullandı.

Kamuoyunu aydınlatmak için her ortamda her koşulda sorumluluk duygusu içinde toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren meslektaşlarının görevlerinde başarılar dileyen Özcan, “Memleketimizin büyüyüp gelişiminde çok önemli bir yere sahip olan basının, halkı bilgilendirme, kamuoyu oluşturma gibi çok önemli işlevleri bulunduğunu biliyoruz.” dedi.

Meslektaşlarının görevlerini ifa ederken birçok sorunlarla karşılaştıklarını hatırlatan Özcan, meslektaşlarının haber yapacakları vakit ilgili kurumlardan istenilen düzeyde bilgi edinemediklerini üzüntüyle karşıladıklarını söyledi. Özcan; “Vatandaşların doğru ve objektif haber kaynakları olan basın mensuplarına yapacakları görevlerinde kamu kurum ve kuruluşların hassasiyet gösterip kamuoyunun doğru ve objektif bilgilendirilmesi adına basın mensuplarının işlerini kolaylaştırarak gerekli bilgi ve dokümanlarla destek sağlamalarını ümit ediyorum.” diye konuştu.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler