SALİH GÜNAYDIN İSMİ OKULA VERİLDİ

Salih Günaydın İsmi İmam Hatip Lisesi'ne Verildi

Kanser hastalığından vefat eden Batman’ın tanınmış kanaat önderlerinden ve İmam Hatip Lisesi eski Müdürü Salih Günaydın’ın (75) ismi Batman’da bir okula verildi.
 
 
AHDE VEFA ÖRNEĞİ 
 
Batman’da 3 Ekim 2020 yılında yakalandığı kanser hastalığından aniden fenalaşması sonucu vefat eden Batman İmam Hatip Lisesi Kurucu Müdürü ve ilin tanınan kanaat önderlerinden Salih Günaydın’ın ismi. Objektif Gazetesinin "Ahde Vefa Çağrısı" manşetli haberinin ardından. “Batman Salih Günaydın Anadolu İmam Hatip lisesi” olarak bir imam hatip okuluna verildi.
 
GÜNAYDIN AİLESİNDEN YETKİLİLERE TEŞEKKÜR
 
 
Konuyla ilgili duygularını dile getiren Günaydın’ın yeğeni Mehmet Emin Günaydın, emeği geçen herkese teşekkür etti. Salih Günaydın’ın isminin okula verilmesini memnuiyetle karşıladıklarını ifade eden Günaydın, şunları söyledi:  “Gençlerin kamplara bölündüğü zor süreçte öğrencilerine ışık olan Salih Günaydın, yaşamış olduğu sağlık problemleri sonrası 3 Ekim 2020 tarihinde vefat ederek Hakkın rahmetine kavuşmuştu. Vefalı öğrenci, sevenleri ve Batman Objektif Gazetesinin yaptığı "Ahde Vefa Çağrısı" Başlıklı haberi ve girişimler sonucu Batman İlçe Milli Eğitim Müdürü, İmam Hatip Lisesi Müdürü ve Batman Lisesi Müdürü görevlerinde bulunan Salih Günaydın’ın isminin bir okula verilerek yaşatılması ailesi, öğrencileri, sevenleri ve Batmanlılar tarafından memnuniyetle karşılanmıştır. Bu çalışmanın yürütülmesinde emeği geçen Valimiz Hulusi Şahin’e, Milletvekili Ziver Özdemir’e, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’a, Batman Belediye Başkan Yardımcısı Muzaffer Özkan’a, Eğitim Bir-Sen yönetimine, imam hatip lisesi mezunlarına, Batman Lisesi mezunlarına, ayrıca sivil toplum örgütlerine katkılarından dolayı Günaydın ailesi olarak teşekkür ederiz.” dedi. (Haber Merkezi)
 

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler