Vali Deniz Batmanlılarla vedalaştı

Manisa’ya atanan Batman Valisi Ahmet Deniz Batmanlılara vedalaştı.

Son Valiler Kararnamesi ile Batman Valisi Ahmet Deniz Manisa Valiliğine Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin ise Batman Valiliğine atanmasının ardından Vali Deniz, Cumhuriyet Bayramı'nda Batmanlılarla vedalaştı.

Cumhuriyet Bayramı için Turgut Özal Bulvarı'nda düzenlenen törene konuşan Batman Valisi Ahmet Deniz, Manisa’ya atandığını hatırlatarak Batmanlılarla vedalaşıp helalleşti.

Yaptığı veda konuşmasında Vali Deniz, “2 buçuk yıllık görev süremizi tamamladık. Mayıs ayında tayinimiz çıktı. Bu bayram bizim için biraz hüzünlü bir bayram gerçekten. Batman’da severek görev yaptık. Göreve başladığımızın henüz birinci ayında hain bir darbe girişimiyle karşılaştık. Hemen bu meydanda Batmanlı hemşehrilerimizin o gece ne kadar vatanperver olduklarını gördük. Ondan sonra da bölücü terör örgütüne yönelik gösterilerde 10 binler bu meydandaydı. Batmanlı vatanına sevdalı bir şehirdir. Bu şehri gerçekten çok sevdik. Hep yüreğimizde, Batman’ın sevgisi ve güzelliklerini yanımızda götüreceğiz. Hüzünlü ayrılıyoruz. Kamu görevlisiyiz. Bugün buradayız, yarın bir başka yerdeyiz. Makamlar, mevkiler gelip geçicidir. Eğer dua alabildiysek ne mutlu bize, hakkınızı lütfen helal edin.  Allah’a ısmarladık.” ifadelerini kullandı. 

Ahmet Deniz kimdir? 
Ahmet Deniz, 1966 Mersin ili Erdemli ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Mersin’de tamamladı. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 1989 yılında Artvin Valiliğinde maiyet memuru olarak göreve başladı. Bir yıl süre ile İngiltere’de hizmet içi eğitimi aldı. Sırasıyla Bursa Büyükorhan Kaymakamlığı, Giresun Çamoluk Kaymakamlığı, Şırnak Vali Yardımcılığı, Diyarbakır Silvan Kaymakamlığı, Giresun Espiye Kaymakamlığı, Muğla Dalaman Kaymakamlığı ve İstanbul Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 23 Mayıs 2014 tarihinde Ardahan Valiliği görevine atanan Ahmet Deniz, burada 2 yıl görev yaptıktan sonra Bakanlar Kurulu’nun 01 Haziran 2016 tarih ve 2016/8864 sayılı kararnamesi ile Batman Valisi oldu. Deniz, son olarak Cumhurbaşkanlığının 26 Ekim 2018 tarihinde yayımladığı kararla Manisa Valiliğine atandı. Ahmet Deniz, evli ve iki çocuk babasıdır

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler