VALİ ŞAHİN'DEN 29 EKİM MESAJI

BATMAN VALİSİ HULUSİ ŞAHİN’İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Batman Valisi Hulusi Şahin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasbetiyle yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi. 

"Tarihi şan ve şerefle dolu yüce Milletimizin, yedi düvele karşı göğsünü siper edip, istiklal mücadelesini vererek kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 97. Yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

Cumhuriyet, bağımsızlığımız ve geleceğimiz için milletçe hep birlikte verilen destansı mücadelenin büyük bir zaferle sonuçlandırılmasının adıdır. Cumhuriyet’in sağladığı barış ve huzur ortamı sayesinde; eğitimden sağlığa, insan haklarından sanayileşmeye, demokratikleşmeden ekonomiye her alanda önemli atılımlar gerçekleştirmiş olan Türkiye Cumhuriyeti; köklü, büyük, güçlü, demokratik ve laik bir sosyal hukuk devleti olarak pek çok ülke için örnek ve model bir devlet olmuştur.

Cumhuriyetimiz, kardeşlik üzerine inşa edilmiş bir ortak değerler bütünüdür; kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden, bu topraklar üzerinde yaşayan herkesi kucaklayan, birinci sınıf vatandaş olarak gören, farklılıkları ortak zenginlik olarak tanımlayan, toplumun bütün unsurlarını kendinde toplayan bir yönetim biçimidir.

Bugün ülkemizin içinde bulunduğu güven ve istikrar ortamını bozarak, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, milletimizin birliğine barış ve kardeşlik iklimine bölücü terör unsurları tarafından zaman zaman hain saldırılar yapılmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki, Türkiye Cumhuriyeti dün olduğu gibi, bugün de iç ve dış mihraklara karşı gereken cevabı her zaman verebilecek ve ilelebet payidar kalacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; üzerinde yaşadığımız toprağı bize vatan yapan, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğü, milletin huzur ve güveni için toprağa düşerek şehitlik mertebesine ulaşan bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi şükranla anıyor, Batmanlı hemşehrilerimiz ve bütün vatandaşlarımızın Cumhuriyet bayramını yürekten kutlar, esenlikler dilerim."

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler