BATMAN BELEDİYESİ誰DEN BİR İLK DAHA

BATMAN BELEDİYESİ誰DEN BİR İLK DAHA

BATMAN BELEDİYESİ’NDEN BİR İLK DAHA: ヌヨLYAK HASTALARINA GLワTENSİZ GIDA ワRワNLERİ TEDARİK EDİLİYOR
 
Batman Belediyesi, Aşevi, Evde Bakım ve Hoş Geldin Bebek gibi projelerinin ardından 銹lyak teşhisi konulan ve sayıları her ge軻n gn artan 130 kayıtlı ‘ヌlyak Hastasına’ destek sağlamak amacıyla bir 軋lışmayı daha hayata ge輅rdi.
 
ヌlyak hastalarınca tketilen gıda rnlerini temin etmek, hastalıkla ilgili toplumsal bilin ve farkındalığı oluşturulmak amacıyla Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp ve Eşi Dr. Ayten Canalp’in himayelerinde hayata ge輅rilen “ヌlyak Hastalarına Destek Projesi” kapsamında Batman’da ikamet eden 130 kayıtlı ヌlyak hastasına ‘Gltensiz Besin’ kolisi dağıtımına başlandı.
 
Batman Belediyesi Sosyal Yardım İşler Mdrlğ ve Batman Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Başkanlığı koordinesinde; Aile ve Sosyal Hizmetler İl Mdrlğ, İl Sağlık Mdrlğ, İl Milli Eğitim Mdrlğ ve Batman ヌlyak’la Yaşam Derneği’nin iş birliği ile 銹lyak hastalarının normal yaşamına devam edebilmeleri i輅n gltensiz besin desteği verilmesi i輅n 軋lışma yrtlecek.
 
Gneykent Aile Destek Merkezi bah軻sinde dzenlenen programa; Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’in eşi Dr. Ayten Canalp, Vali Yardımcısı Murtaza Ersz, kamu kurum ve kuruluş mdrlerinin yanı sıra Batman’da bulunan ヌlyak hastaları ve aileleri katıldı.

Henz Yorum yok

ンlk yorumu siz yazn.

Yorum Brakn

E-Mail adresiniz yaynlanmaz.Dier Haberler