DÜNYA HASTANESİNDEN BİR İLK DAHA

Özel Batman Dünya Hastanesi göz doktorları Op. Dr. Mehmet Taş ve Op.Dr. Yalçın İşcan tarafından Kross Linking tedavisi uygulanmaya başlandı.

Dünya hastanesinde uygulanmaya başlanan Kross Linking tedavisinin Batman ve çevre şehirlerde bir ilk olma özelliği taşıdığı ifade edildi. Dünya Hastanesi göz doktorları kentte görev yapan gazetecilerle bir araya gelerek, Keratokonus kornea göz hastalığı ile ilgili bilgi verdi.

Doktorlar, keratokonus kornea tabakasının(gözümüzün en önündeki şeffaf tabaka) sivrilınesi ve incelmesi ile oluşan bir göz hastalığı olduğunu anlattı. Konuya ilişkin basın mensuplarına bilgi veren göz doktoru Op.Dr. Yalçın İşcan,  normalde bu tabakanı saat camı gibi yuvarlak ve düzenli bir şekle sahip olduğunu aktardı. İşcan, vatandaşları bu hastalık konusunda bilgilendirmeye çalıştıklarını ifade ederek, “Bu hastalarda ise incelemekte ve sivri bir şekil almaktadır. Kör edici bir hastalık değildir ancak görmeyi önemli oranda azaltmaktadır. Hastaların yüzde 20’si zamanla kornea nakline kadar ilerleyebilmektedir. Bu hastalarda gözlük numaraları sürekli ilerliyor olması ve hastanın en iyi gözlükle bile tatmin edici bir şekilde görememesi bu hastalıktan şüphelenmemize sebep olmalıdır. Çocukken gözlerin aşırı derecede ve devamlı surette ovalanması, kaşınması da bir diğer nedeni teşkil eder. Bu nedenle Batman gibi hava kirliliğinin fazla olduğu yerlerde ve göz alerjisi olanlarda daha sık görülmektedir.”dedi.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler