BATSO BAŞKANI DEMİR: “GÜÇLÜ BİR BATMAN LOBİSİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

BATSO BAŞKANI DEMİR: “GÜÇLÜ BİR BATMAN LOBİSİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

BATSO Başkanı Demir, Batman’ın gelişimi ve sorunların çözümü noktasında 2017’de çalışmasını başlattıkları ‘Batman Lobisi’ni daha güçlü ve aktif hale getirmek için oda, STK’lar ve Kent Konseyi ile çalışacaklarını ve Batman Tanıtım Ajansı’nın kurulması için çalışacaklarını kaydetti.
 
Mavi pusula ile seçime girecek olan Batman Ticaret ve Sanayi Odası (BATSO) Başkanı Abdulkadir Demir, yeniden seçilmesi durumunda yapacağı hizmet ve projeler ile ilgili açıklamalarda bulundu.
2017 yılında 20 oda ve meslek örgütü ile bir araya gelerek, ‘Batman Lobisi’ kurulması için çalışma başlattıklarını hatırlatan Başkan Demir, “BATSO öncülüğünde çok sayıda oda ve STK olarak ‘Batman Lobisi’ için bir araya geldik ve BATSO çatısı altında sekretarya oluşturduk.” diye konuştu.
 
Lobinin amacının kente hizmet, sorunların çözümü ve şehrin çıkarlarına hizmet olduğuna dikkat çeken Başkan Demir, “Lobinin hedefinin, ildeki işsizlik, sanayi, eğitim, sağlık vs. konularda kurumların Batman için yapması gerekenleri ve çözüm önerilerini rapor haline getirerek, hükümet ve devletin yetkili kurumlarına ulaştırmaktır.” Şeklinde konuştu.
 
Batman lobisinin önemli unsurlarından biri olan Kent Konseyi’nin uzun süre sonra Ağustos 2020’de tekrar aktif hale geldiğini ve yapılan olağanüstü genel kurulda kendisinin başkanlığa seçildiğini belirten Başkan Demir, “Kentin sorunlarını yakinen biliyorum. Kent konseyinde önemli çalışmalar yürüttük. Konuşmak için değil iş yapmak için yola çıktık.” Diye konuştu.
Seçim sonrası güçlü bir lobi çalışmasına hız vereceklerini dile getiren Başkan Demir, “Kent Konseyi ve ‘Batman Lobisi’ Batman dinamiklerini harekete geçirecektir. Batman'ın sorunlarının tek bir kurum ve kişi ile çözülemeyeceğinden bu lobi çalışması ile şehrin çıkarı ve sorunların çözüm önerilerini ortaya koyup ciddi girişimlerle mücadele vermeye devam edeceğiz. Bu lobi çalışması ile ortak bir platform çatışı altında Batman sahiplenilecek.” diye konuştu.
2017’de temelini attıkları lobi çalışmasının kentin birçok can alıcı sorunu noktasında inisiyatif aldığına değinen Başkan Demir, “Batman’ın önemli birçok sorunu karşısında elimizi taşın altına koyduk. Pandemi sürecinde halkı aşı olmaya teşvik etmekten, plazma kan teminine kadar birçok konuda gayret gösterdik. Uçak seferleri sıkıntısı karşısında oda ve STK’lar ile birlikte geniş kapsamlı basın açıklaması yaparak, sorunun çözülmesi için yetkililere çağrıda bulunduk.” İfadelerine yer verdi.
 
 
BATMAN TANITIM AJANSI’NI KURACAĞIZ
 
Batman’ın tarihi ve turistik mekânlar ile doğal yaşam alanlarının dünyaya tanıtılması amacıyla Batman Tanıtım Ajansı’nın kurulması için çalışacaklarına işaret eden Başkan Demir, “Batman’ın kültürel zenginliklerini, doğal ve turistik duraklarını, tarihi varlıklarını ön plana çıkaracak ve tanıtımını yapacak bir tanıtım ajansını valiliğimiz, turizm, seyahat ve gastronomi sektörlerimizle koordineli bir biçimde kurmayı amaçlıyoruz. “ ifadelerini kullandı.
 
 
 
 
 

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler