CANSUYU DERNEĞİ AFRİKADA KURBAN ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği gönüllüleri Kurban Bayramı dolayısıyla Batı Afrika ülkelerinden ÇAD Cumhuriyetinde kurban hazırlıklarına başladı.

Kurban bağışı yapan vatandaşların kurbanlıklarını seçmek ve satın almak için yoğun çaba harcayan gönüllüler, başkent civarında Erdebe Köyü Bölgesine gitti.
 
Burada görülen büyükbaş hayvanlar titizlikle kontrol edilerek  kurbanlık için ayrıldı. 
 
Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ÇAD koordinatörü Murat Sali ve gönüllüler hayvan sahipleri ile Türkiye'de kurban pazarlarında sıkça görülen sıkı pazarlık dikkat çekti. Yapılan pazarlıkla hayvanlar satın alındı.  
 
Cansuyu Derneği Çad Yardım Koordinatörü Murat SALİ: “Cansuyu Derneğimiz tarafından, hayırsever insanımızın kurban emanetlerini ulaştırmak için 12 kişilik bir ekiple, Afrika’nın Çad ülkesine görevlendirildik. Buradaki görevlerimizden biri de, kesilecek hayvanların kontrollerini sağlayarak satın almak. Biz de daha önceden derneğimize revize edilen hayvanları arazide gördük ve kontrollerimizi yaptık. Fiyat belirleme aşamasında ise Türkiye’deki kurban pazarlarında görmeye alışık olduğumuz hayvan pazarlığını Afrika’da da yaşamış, bu pazarlık geleneğini buraya taşımış olduk.” dedi.
 
Dernek tarafından ÇAD'ta yaklaşık Bin büyükbaş hayvan kesilecek. (Muhyeddin BEYCAN- ÇAD C.)

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler