DİŞ FAKÜLTESİ'NDE YENİ GELİŞME

BATMAN DİŞ FAKÜLTESİ'NDE YENİ GELİŞME

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Hasankeyf'te bulunan uygulama otelinde yerel ve ulusal basınla bir araya geldi.

Batman Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri, mevcut bina ve ekipman altyapısı sağlanıncaya kadar Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde eğitim görecek.

 
Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Basın mensupları ile gerçekleştirdiği toplantıda, Diş Hekimliği Fakültesi'nde durumuna ilişkin bilgi verdi. Rektör Demir "Diş Fakültesi talebimiz kabul edilip YÖK'ten onaylanıncaya kadar tercih kılavuzu süreci geçmişti.
Ancak bu yıl kendi üniversitemizin senatosundan karar çıkardık. Dicle Üniversitesine talebimizi ilettik. Onlar da onayladı.
Bu kararı YÖK'e gönderdik. Kabul edileceğini düşünüyoruz. Onay gelmesiyle birlikte Batman Üniversitesi Diş Fakültesi tercih kılavuzunda girecek. Öğrenci alacağız." dedi.
 
Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris demir açıklamasının devamında "Bildiğiniz üzere ülkemizde devlet ve vakıf üniversitesi olmak üzere 200’ün üzerinde üniversite bulunmaktadır. Enerji alanında bölgesel kalkınmaya destek sağlayacak ise biziz. Batman Üniversitesi bu pilot proje görevi ile ilimizin enerji alanında hem Türkiye’de hem de dünyada ön sıralarda yer almasını sağlayacaktır. Bunu başarmak için çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz.

Üniversitemizin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi kapsamında enerji alanında pilot üniversite olarak seçildiği YÖK Başkanımız Prof. Dr. Sayın Erol Özvar tarafından 12 Kasım 2021 tarihinde açıklandı. Bu görevin üniversitemize verilmesinin ardından hemen diğer çalışmalarımıza hızla başladık. Projemizin detaylı bütçelendirme ve alt başlıklarının oluşması sürecinde de sona yaklaşıldı.

Ülkemizin hedefleri kapsamında üniversitelerimizin başta bulundukları şehir ve bölge ile bütünleşmesinin sağlanması, iktisadi, sosyal ve beşeri sermayeyi geliştirmesi beklenmektedir. Bu amaçla üniversitelerimiz misyonlarını tekrar gözden geçirerek ve tek tipten uzaklaşarak kurumsal farklılık ve çeşitliliğe yönelmeye başlamıştır. Biz de bu kapsamda güçlü yönümüz olan enerji kaynaklarımız ile ihtisaslaşacağız.

Bu proje hem şehrimize hem de bölgemize önemli katkılar sunacaktır. Projelerimizin en kısa süre içerisinde sahada hayat bulması ve kalkınmaya destek vermesi amacıyla biz de Batman Üniversitesi olarak tüm enerjimizi bu alana yönlendireceğiz. Şimdi mottomuzu bir kez daha hayata geçireceğiz. Bilgimizi enerjiye dönüştürerek şehrimize, bölgemize ve ülkemize katkı sunacağız.

 
Batman Üniversitesi kartını vereceğiz. Batman'da fiziki ve ekipman altyapımızı tamamlanıncaya kadar öğrencilerimiz Dicle Üniversitesinde okuyacak" ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler