‘EĞİTİM VE SPOR BİR BÜTÜNDÜR’

‘EĞİTİM VE SPOR BİR BÜTÜNDÜR’

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, 2023-2024 eğitim öğretim yılında bütün öğrencilere başarılar dileyerek,  sportif ve gençlik faaliyetlerinden de kopmamalarını istedi. 
 
“HER BAŞARILI ÖĞRENCİ, BAŞARILI BİR SPORCUDUR”
 
Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk; “Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın gönüllerini bilgi, erdem ve sporla yeşertecek yeni bir eğitim öğretim yılına daha erişmenin sevincini yaşıyoruz. Sevgili çocuklarımızın, değerli öğretmenlerimizin ve velilerimizin coşkusunu yürekten paylaşıyoruz. 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı’nın hepimize ve özellikle eğitim camiasına hayırlı olmasını temenni ediyor, huzurlu ve başarılı bir ders yılı diliyorum” diye konuştu.  ‘Eğitim ve Spor ayrılmaz bir bütündür’ diyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk açıklamasına şöyle devam etti : “Hayatımızın vazgeçilmez unsuru, geleceğimizi şekillendiren en büyük faktörlerden biri olan okullarımızdır. Bizleri hayata hazırlayan okullarımız, gelişme ve çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıran sistemli bir eğitim yuvasıdır. Her çocuğumuzun eğitim-öğretime kavuşmasını sağlamak, eğitimini çağdaş bilgilerle donanmış bir şekilde vererek evlatlarımızı bir sonraki öğretim kademesine hazırlamak, ilgi ve kabiliyetlerini geliştirmesine fırsat verecek ortamları oluşturmak, nihayetinde ülkesine bağlı, milletini seven, değerlerine sahip çıkan mutlu bireyler yetiştirmek hepimizin asli görevidir.
Uzun bir sürenin sonunda yeni bir eğitim öğretim yılına başlayan çocuklarımızın azim ve kararlılık içinde yeni bilgi ve beceriler kazanacaklarına, bunun sonucunda başarılı olacaklarına tüm kalbimizle inanıyor ve onlara güveniyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere 2023-2024 eğitim-öğretim yılının Batman’ımıza ve ülkemize başarılar getirmesini temenni ediyorum.”

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler