Festival günleri Salı günü start alıyor

Festival günleri Salı günü start alıyor

Batman Valiliği, Batman Belediyesi ve İl Kültür Turizm Müdürlüğü’nün destekleriyle ilk kez Batman’ın 5 ilçesinde festivaller düzenlenecek.
 
Batman’a bağlı 5 ilçede yapılacak festivaller için 19 Eylül Salı günü saat 16.00’da Batman Valisi Ekrem Canalp’ın katılımıyla Batman Park AVM önünden, Atatürk Parkına kadar Batman Turizm Festivali için başlangıç yürüyüşü yapılacak.
 
BEŞİRİ’DE FISTIK FESTİVALİ…
 
Batman’da yapılacak festivallerin ilki kente en yakın konumdaki Beşiri ilçesinde gerçekleşecek. Tarihi çok eskilere dayanan ve son zamanlarda fıstıkçılık alanında büyük gelişim sağlayan ilçede 20 Eylül 2023 tarihinde ilk kez ‘Fıstık’ festivali düzenlenecek.  Mereto dağı, bal ve çileğiyle gittikçe ünlenen Sason ilçesinde ise 03-04 Ekim 2023 tarihlerinde ise yayla fuarı düzenlenecek. Bölgenin tarihi hazinesi olan Antik kent Hasankeyf ilçesinde ise su, doğa sporları ve turizm festivali 7 Ekim 2023 tarihinde gerçekleşecek. Ağalar diyarı olarak bilinen ve üzümüyle ün salan Gercüş ilçesinde ise 14 Ekim 2023’te bağ bozumu festivali gerçekleşecek. Batman’ın en büyük ilçesi olan Kozluk’ta ise 27-28 Ekim tarihlerinde Kozluk Şehr-i zor doğa, kültür ve turizm festivali düzenlenecek.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler