KAYIP YAKINLARI 609. KEZ BULUŞTU

KAYIP YAKINLARI 609. KEZ BULUŞTU

İnsan Hakları Derneği ile kayıp yakınları, eylemlerinin 609. haftasında Gülistan Caddesindeki İnsan Hakları Anıtı önünde bir araya geldi.

Eylemde 8 yıl önce katledilen Tahir Elçi’nin failleri soruldu. Basın açıklamasını okuyan İHD yöneticisi Hüseyin Elçi, “Kayıplar bulunsun, failler yargılansın şiarıyla düzenlediğimiz bu haftaki eylemimizde 1990’lı yıllarda Türkiye’de meydana gelen birçok zorla kaybedilme ve faili meçhul cinayet vakasından birini değil, o dönemde kaybedilen veya faili meçhul cinayet dosyalarını ısrarla takip eden ve ne yazık ki faili meçhul cinayette yitirdiğimiz Yoldaşımız Av. Tahir Elçi’nin faillerini soruyoruz. Tahir Elçi'nin katledilmesinin üzerinden 8 yıl geçti ancak yargılamaya ilişkin herhangi bir ilerleme kaydedilmedi. Dönemin iktidar sahipleri, bu cinayeti aydınlatacağız dediler.

Dediler ama 8 yıl oldu, bir arpa boyu yol gidemediler. 3-5 kovanı bile toplayamadılar. Bazı kamera görüntüleri ortadan kayboldu, bazı kameralar bozuldu, bazı görüntüler de her nedense silindi. Sözler bir kez daha tutulmadığı için failler hala aramızda dolaşmaya devam ediyor.  Tahir Elçi dosyası da, binlerce faili meçhul dosyasının tozlu rafları arasında unutulmak ve unutturulmak istenmektedir. Ama buna izin vermeyeceğiz. Hak savunucuları olarak Tahir Elçi'siz geçen 8 yılın ardından şunu ifade ediyoruz: Arkadaşımız Tahir Elçi'yi unutmadık ve unutturmayacağız! Katledenleri er ya da geç açığa çıkaracak, adalet önünde hesap soracağız” ifadelerini kullandı.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler