OMİCRON VARYANTI TESPİT EDİLDİ

Batman'da Omicron varyantı tespit edildi

​Batman Valiliği, Türkiye’de genelinde artan Covid-19 vaka artışıyla beraber, kentte de Omicron vakasının görülmeye başlandığını belirtti.
 
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, şüphelenilen vakalarda yapılan testlerde Omicron varyantının tespit edildiği belirtildi.
 
Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Omicron varyantının da diğer varyantlar gibi, aşı olmayan kişilerde daha sık görüldüğü, aşılılarda rastlanması durumunda, hastalığın hafif geçtiği bilimsel olarak ispatlanmıştır. Başta 50 yaş üstü ve kronik hastalığı olanlar olmak üzere, aşı olmayan vatandaşlarımızın aşılarını olmak üzere çok hızlı bir şekilde aşı hizmet noktalarına başvurmaları, hastalık bulaşanı önleme anlamında ciddi önem arz etmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından aşılarını olan vatandaşlarımız için hatırlatma dozu tanımlanmış olup ilimizdeki bütün sağlık kuruluşlarında aşılarını yaptırabilmektedirler."
 
Açıklamanın sonunda, “Kış ayları kapalı ortamlarda yoğun vakit geçirilmesinden dolayı, vatandaşlarımızın bu süre zarfında kalabalık ortam ve organizasyonlardan uzak durması, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyması, hayati önem arz etmektedir.” uyarısı yapıldı. 

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler