Rektör Demir, YÖK Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan’ı Ziyaret Etti

İkili görüşmelerine hız kesmeden devam eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, 13 Nisan 2021 tarihinde YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan’ı ziyaret etti. Bölgesel kalkınmaya yönelik fikir alışverişlerinin yapıldığı ziyarette, ilimizin doğal zenginlikleri hakkında istişarelerde bulunuldu.

İlimizin petrol ve sanayi yönünden zengin kaynaklara sahip olduğunu ve bunu bölgesel kalkınma konusunda avantaja dönüştürmek istediklerini anlatan Prof. Dr. İdris Demir, Batman Üniversitesinin öncülüğünde geliştirilen projelerin de yakın zamanda hayata geçirildiğini belirtti. İlimizin ve bölgemizin kalkınmasına yönelik hazırlanacak çalışmalarda bilginin merkezi olarak yer almaktan mutlu olduklarını ifade eden Rektör Demir, planlanan projelerinde hızlı bir şekilde bölgede hayat bulmasını istediklerini kaydetti. Batman Üniversitesinin bilimsel ve teknolojik gelişmelerin ışığında ihtiyaçlara yönelik çalışmalar yapmaya devam edeceğini dile getiren Prof. Dr. İdris Demir, günün anısına YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan’a hediye takdim etti.

 

Üniversitelerin şehir ve bölgelerin gelişmesine olumlu katkılar yapan kurumlar olduğunu ve bu nedenle her türlü desteği sağlamaya hazır olduklarını söyleyen Prof. Dr. Naci Gündoğan, üniversitelerin eğitim-öğretim, bilimsel araştırmalar ve topluma hizmet ederek toplumu yönlendirmek gibi önemli misyonlarının bulunduğunu belirtti. Batman Üniversitesinin yapacağı çalışmalara destek vermekten mutlu olacaklarını kaydeden Gündoğan, Rektör Demir’e çalışmalarında başarılar diledi. 

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler