TANRIKULU "TÜRKİYE'NİN BİRİNCİ PARTİSİ OLDUK"

TANRIKULU "TÜRKİYE'NİN BİRİNCİ PARTİSİ OLDUK"

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Batman'a gelen ve akabinde partisinin il binasında yerel ve ulusal basın temsilcileriyle seçim değerlendirmesi yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, "Türkiye'nin her coğrafyasında başarılı sonuçlar aldık ve Türkiye'nin Birinci Partisi olduk," dedi.
 
“SOSYAL BELEDİYECİLK YAPACAĞIZ”
 
CHP il binasında gazetecilere bilgi veren CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu:"Türkiye'nin her coğrafyasında başarılı sonuçlar aldık ve Türkiye'nin Birinci Partisi olduk. Bizim açımızdan ve Türkiye açısından çok önemli bir sonuç.
 
İktidara bir fren yaptı ve Türkiye'nin önemli bir kısmını, nüfusunun neredeyse yüzde 65'e yakınını, milli gelirin neredeyse yüzde 85'e yakınının verildiği yerlerde Cumhuriyet Halk Partisi birinci parti oldu ve yerel iktidar oldu. Bu yerel iktidar üzerinden biz hem muhalefetimizi yapacağız hem de bu coğrafyada yaşayan yurttaşlarımıza belediyeciliğin nasıl yapıldığını, sosyal belediyeciliğin, halkçı belediyeciliğin nasıl yapıldığını bir kez daha hem görevi devam eden belediyelerde hem de yeni aldığımız belediyelerde göstereceğiz,” dedi.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler