TİD İSLAM WEB UYGULAMASI 11 BİN KULLANICIYA ULAŞTI

Türk İşaret Diliyle İslam'ın anlatıldığı (TİD) İslam Web Uygulaması Toplantısı Yapıldı

Valilik ve Belediye öncülüğünde Batman'da işitme engellilere yönelik hazırlanan ve hizmete konulan Türk işaret diliyle İslam'ın anlatıldığı TİD İslam (Türk İşaret Dilinde İslam) Projesi kapsamında 11 bin kullanıcıya ulaşıldı.

Valilik, Belediye, İl Özel İdaresi, İl Müftülüğü ve İşitme Engelliler Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Derneği iş birliği ile 13 Mayıs 2022’de hizmete sunulan TİD İslam projesinin web ve mobil uygulamasının daha etkin kullanılmasına yönelik yapılacak çalışmaların görüşüldüğü toplantı Vali Ekrem Canalp başkanlığında Valilik toplantı salonunda düzenlendi.

Peygamberimizin Hayatı, Kur'an-I Kerimin Türkçe Meali, Dini Kelimeler ve Anlamları, Dini Bilgiler gibi 4 ana kategoriden oluşan siteye giren işitme engelli bireyler, işaret dili ile hazırlanmış videoları izleyerek, bilmedikleri konuları öğrenme imkânı buluyor.

Toplantıya; Vali yanısıra Vali Yardımcısı Murtaza Ersöz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, İl Müftüsü Nihat Kök, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Belediye Başkan Yardımcısı Metin Gürbüz, İşitme Engelliler Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Derneği yöneticileri katıldı.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler