TÜBİTAK BÖLGE FİNALİ BATMAN’DA YAPILIYOR

TÜBİTAK BÖLGE FİNALİ BATMAN’DA YAPILIYOR

TÜBİTAK ‘16. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Van Bölge Yarışması Finali Proje Sergisi  ve Ödül Töreni’ Batman’da yapılıyor.
 
Batman Valisi Hulusi Şahin, Batman Üniversitesi Batı Raman Kampusü Rektörlük konferans salonunda düzenlenen TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması açılış programına katıldı, ardından öğrenci projelerinin yer aldığı proje sergisini ziyaret etti.
 
Programda bir konuşma yapan Vali Şahin, TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın ilk defa Batman’da yapılmasından duyduğu memnuniyeti belirterek, yarışmanın ilimizde düzenlenmesinde başta TÜBİTAK başkanı olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.
Batmanlı öğrencilerin her yıl TÜBİTAK yarışmalarına yoğun ilgi gösterdiklerini ifade eden Vali Şahin, “Batmanlı öğrencilerimiz bilime ve bilimsel araştırmaya çok meraklılar. TÜBİTAK’ın yaptığı tüm etkinliklere son derece şevk ve heyecanla katılıyorlar. Batman’da da bölge finalinin yapılması öğrencilerimiz için bir moral ve motivasyon oldu. Umuyorum bölgemizi temsil edecek olan tüm projelerimiz ülke yarışmasında da çok güzel sonuçlar alırlar. Bu yarışmalarda hedefimiz; bilimsel düşünceyi ve bilgiyi biriktirmeyi, çocuklarımızın en verimli oldukları dönem olan ortaokul çağlarında düşünce sistemlerinin temeline oturtturmak. Bütün mücadelemiz bunun üzerine kurulu” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından üniversitenin Mühendislik Mimarlık Fakültesi’nde 106 projenin sergilendiği sergi alanın ziyaret eden Vali Şahin ve beraberindekiler, stantları gezerek öğrencilerden projeler hakkında bilgi aldı.
 
Programa; Vali Şahin’in yanı sıra Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hakan Başkaya, İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, AK Parti İl Başkanı Akif Gür, Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir Demir, TÜBİTAK Van Koordinatörü, ilçe milli eğitim müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler