Türkiye Petrolleri tesisinde çıkan yangın korkuya sebep oldu

Batman’da, Kristal Park Sosyal Tesisleri’nin çatısında çıkan yangın korkuya neden oldu. İtfaiye ekiplerinin güçlükle kontrol altına aldığı yangında, büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

Yangın, öğle saatlerinde Türkiye Petrolleri Batman Bölge Müdürlüğü içinde bulunan Kristal Park Sosyal Tesisleri’nde yaşandı. Sosyal tesisin çatı katında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

 

Yangını fark eden görevliler polis, itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi. Polisler, bina etrafında geniş güvenlik önlemleri alarak caddeyi trafiğe kapatırken, Batman Belediyesi ve TÜPRAŞ itfaiye ekipleri ile TOMA’lar ise yangına müdahale etmeye başladı.

Rüzgarla birlikte büyüyen alevler kısa sürede çatının tümüne sıçradı. İtfaiye ekipleri yangını söndürmek için yoğun çaba sarf etti. İtfaiye ekiplerinin müdahalesini ve binadan çıkan alevleri meraklı gözlerle izleyen kimi vatandaşlar, yangını cep telefonlarıyla kaydetti.

Yangın nedeniyle siyah dumanların etrafı kapladığı görülürken, AFAD ve sağlık ekipleri de yangın yerinde hazır bekledi.

Uzun uğraşlar sonucu itfaiye ekipleri yangını kontrol altına aldı. Yangın nedeniyle binada büyük çapta maddi hasar oluştu.

Çıkış sebebi henüz bilinmeyen yangın ile ilgili inceleme başlatıldı.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler