2023-2024 EĞTİM YILI BAŞLADI

Yeni eğitim ve öğretim başladı

Yaz tatilinin ardından, milyonlarca öğrenci ve öğretmen için ilk ders zili çaldı. 2023-2024 Eğitim – öğretim yılı açılış programı Batman Fen lisesinde düzenlendi.
 
 
Açılış programına Batman Valisi Ekrem Canalp, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Çalınan ilk ders zili ile 2023-2024 eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanını yaşadıklarını belirten Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, “Bu eğitim-öğretim yılı Cumhuriyetimizin 100. yılına denk geldiği için büyük bir öneme sahip.
 
 
Ekim ayında gerçekleştireceğimiz 100. yıl etkinlikleri, bu eğitim yılını daha da özel kılacak. Sizlerin de okuyarak, kendinizi geliştirerek Türkiye yüzyılına yakışır bir donananıma ulaşacağınıza yürekten inanıyorum. Batman Fen Lisesi, Türkiye’deki ilk fen liseleri arasında özel bir yere sahiptir. Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu illeri arasında ilk 10’da yer almaktadır. Geçen yılda çok önemli başarılar elde ettiniz. Bu başarınızdan dolayı sizleri, öğretmenlerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum” dedi. Bu yıl okula başlayan öğrencilerin konuşmaları, klarnet ve piyano dinletisiyle devam eden program, 9. sınıf öğrencilerine ikram ve hediye verilip içeri alınmasıyla sona erdi. Tören sonrası öğrencilerle sohbet eden Vali Canalp, öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya geldi.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler